Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik dokinak higgyek?

Melyik dokinak higgyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy betegségem/születési-fejlődési rendellenességem, ami gyerekkorom óta megkeseríti az életem. Többször voltam műtve vele, de máig nem tökéletes az eredmény. Van egy idős doki (a többi műtétet is ő csinálta), aki azt mondta, hogy nem vállal több műtétet, mert lehet, hogy csak rontana a helyzeten, "ilyen lettem", fogadjam el magam ilyennek.

Viszont én nem tudom elfogadni magam, pedig már pszichológushoz is jártam, hátha a segítségével összejön, de nem.

Tegnap elmentem egy másik dokihoz, ő 36-40 körüli, lelkes fiatal orvos. Azt mondta, ő minden további nélkül vállalja a műtétet, megérti, hogy ez engem ez ennyire zavar.


Nem tudom, hogy mit tegyek. Higgyek a tapasztalt, idős orvosnak, aki egész életében ezzel foglalkozott, de több műtét alatt sem sikerült "összeraknia" engem és esetleg bele is van már fáradva a szakmájába, vagy higgyek a fiatal, lelkes, de esetleg kevésbé tapasztalt dokinak?

Tudom, hogy mindketten ugyanazon a továbbképzéseken vesznek részt, de az idősebb doki 40 évvel ezelőtti időben szerezte a diplomáját, a másik pedig kb. 10 éve. Teljesen más szemlélet szerint tanultak, mert szinte többet fejlődött az utolsó 10 évben az orvostudomány, mint az előtte lévő 30-ban összesen.

Lehet, hogy az idős doki ragaszkodik a régi módszerekhez, közben pedig már vannak újabbak.


Nem tudom, szerintetek mit csináljak?

Én szeretnék legalább még egy műtétet, de nem tudom, hogy tudok-e reálisan gondolkozni, vagy csak megint az hajt, mint az eddigi műtéteim előtt, hogy hátha majd most...


Egyébként mindkét doki klinikán dolgozik, csak más városban, így a TB állná a műtétet, szóval nem lehet azt sem mondani, hogy le akar húzni a fiatal doki.


Segítsetek, 23 éves vagyok, a gyerekkoromat és kamaszkoromat már pokollá tette ez a betegség, szeretném legalább a fiatal felnőttkoromat normálisan megélni, de nem tudom, hogy van-e rá esélyem, mert egyszerűen nem tudok ebben a helyzetben reálisan gondolkozni.


2011. febr. 9. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Az idősebb orvosoknak is részt kell venni ugyanazokon a továbbképzéseken, amin a fiataloknak, úgyhogy ők is ismerik ugyanazokat a módszereket... Szerintem csak ő fáradt bele. Ha tényleg ennyire zavar téged, akkor menj csak el a másik dokihoz, ha azt mondta, hogy meg tudja csinálni, akkor nyilván biztos a dolgában.
2011. febr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ma mar fejlettebb az orvostudomany, mint 40 evvel ezelott, de vannak olyan betegsegek, mint Te is irod, hogy valoban ennyit tudott segiteni Neked eddig. Ha belegondolsz, akkor Te is tisztaban vagy azzal, hogy az eddigi muteteteket az az idos dr. nem egyedul dontotte el, hiszen tobben vannak olyankor, es megkonzultaljak ezt, s aztan johet a muto!

Ugyanigy van ez a masik klinikan is, hogy nem ez a ffiatal dr. fog egyedul donteni, tehat ellehet indulnod es meglehet probalni, hiszen vesziteni valod nincs.

Nem tudom, hogy hallottal-e az Etkaanyorol?

Nezd meg, betudod irni a keresobe a netten es talan segiteni fog Neked abban, hogy most mit tegyel.

50 evig szenvedett es az orvosok nem tudtak Rajta segiteni!

Ma mar idos, talan 80-90 eves, de vidaman el.

2011. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!