Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vakbélműtét után vagyok,...

Vakbélműtét után vagyok, hogyan kerülhetném el, hogy ne alakuljon ki sérv?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia engem 2010 nyarán toltak a műtőbe, 15 éves vagyok, versenysportoló. Nekem külön edzéstervvel sikerült elkerülnöm h sérvem legyen. A doktortól kértem egy felhatalmazást, hogy engedélyezi hogy sportoljak, majd az edzőmmel szépen lassan elkezdtem edzeni, fokozatosan, elején még ájuldoztam is, de mára jobban vagyok mint a műtét előtt. Amennyiben nem sportolsz, ajánlom hogy tornával erősítsd magad, mivel nem piti a műtét utáni gyengeség, mert ha nem erősítesz szakszerűen, és megemelsz pl egy zsákot, megjöhet az a sérv gyorsan ! És ajánlom az orvos utasításait többszörösen betartani!
2011. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia,köszönöm szépen!

184 cm magas 115 kiló fiú vagyok.Milyen tornára gondolsz?

Most kevesebbet eszem amúgy is ,mert fogyni szeretnék,múlt hét kedden volt a műtét.

Csak nagyon aggódom a sérv miatt,egyébként ülő munkát végzek.

Köszönöm előre is,ha válaszolsz.

2011. jan. 13. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Az orvosnak az utasitasat kovetni kell!

Mezeizsurlo es csalanteat viszont elkezdheted, mivel ezek a gyogynovenyteak tisztitjak a szervezetedet, de kozben a csalan meg erositeni is fog, mivel magas a vastartalma.

Ne probalkozz semmilyen tornaval, mivel begyulladhat a sebed, tehat ne legy turelmetlen.

2011. jan. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem évekkel ezelőtt volt vakbélműtétem, és utána 1 hétig lábadoztam.nem alakult ki nálam sérv,pedig nem ittam semmilyen teát, illetve nem követtem edzéstervet. az orvos semmilyen utasítást nem adott nekem.szóval szerintem mindenekelőtt pihenj sokat,és utána kezdj el edzésterveken gondolkozni.
2011. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Felpontozás megtörtént!
2011. jan. 14. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!