Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem lehet visszavinni a...

Miért nem lehet visszavinni a gyógyszert, ami nem használ?

Figyelt kérdés
Felírnak többezer forintos gyógyszert, nem használ, sőt mellékhatásai vannak, visszamegyek az orvoshoz, ír fel másikat, az sem használ, és ez így mehet akármeddig. Utána ezeket levélszámra dobjuk ki, nem lehet visszaváltani vagy becserélni. Ha a boltban veszek valamit és rossz, azt kicserélik. A gyógyszerekkel miért nem lehet ezt tenni? Kifizetünk több ezret és becsapva érezzük magunkat.
2010. dec. 18. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
talán mert bármit belerakhatsz... senki nem használná újra!
2010. dec. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A boltban sem cserélik ki azt a szendvicssütőt, amit te ruhamosásra akartál használni, csak éppen arra nem vált be... attól még jó a szendvicssütő, csak nem mosásra... vágod? Hát ezért. Illetve a kérdésem: te szívesen beszednél olyan gyógyszert, amit előtted már valaki felbontott? Vagy adja vissza a vételárat a gyógyszerész, majd semmisítse meg a gyógyszert? Ezt ki fizeti ki, ki tudja kitermelni? Ezeken gondolkodj el.
2010. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, az orvos fülzúgásra írja fel a 6500 ft-os gyógyszert. Utána meg az újat, és a még újabbat. Vagy bőrbetegségre isten tudja hányféle kenőcsöt, pl ekcéma, gomba, de egyik sem használ, jól tudjuk. Az allergia elleni szerek is tudjuk, hogy nem érnek semmi. Reklámozzák, megvesszük, és nincs semmi garancia! Ha nem használ, akkor igenis az új gyógyszert vagy ingyen kéne adni vagy visszafizetni a pénzt.
2010. dec. 19. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyat vársz el a gyógyszeripartól ami jelen tudásunk szerint nem lehet kivitelezni.


Ugyanis a gyógyszer hatékonysága nem csak magától a gyógyszer minőségétől függ. Sokszor előfordul,hogy ami az egyiket néhány napon meggyógyítja a másiknak semmit sem használ. De ez nem azért van mert a gyógyszer rossz, hanem mert minden emberi szervezet különböző, sőt előfordulhat, hogy még az egypetéjű ikrek sem reagálnak azonosan egy adott gyógyszerre. Pedig ha valakiknek, akkor nekik egyformán kéne reagálni.


A másik probléma a gyógyszertesztelés. amikor a gyógyszereket tesztelik nem végezhetnek az egész világra, minden népcsoportra kiterjedő teszteket.


Így hogy vállalhatnának garanciát?


Ha egy gyógyszer nem hat, az nem a gyógyszertáró hibája(már amennyiben nem követtek el a gyártás során valamilyen a gyógyszer hatékonyságát befolyásoló hibát.)


"Vagy bőrbetegségre isten tudja hányféle kenőcsöt, pl ekcéma, gomba, de egyik sem használ, jól tudjuk. Az allergia elleni szerek is tudjuk, hogy nem érnek semmi."


Ez így ahogy van nem igaz. Nekem is van ekcémás ismerősöm, így bizton állíthatom van olyan kenőcs ami enyhíti a tüneteket, illetve kezelhetővé teszi a betegséget. Az hogy neked nem használt, nem jelenti azt hogy másoknak ne használhatna.


Allergiával kapcsolatban: az igaz hogy magát a kiváltó okot ritkán tudjuk megszüntetni (bár például penicilin érzékenyeket indokolt esetben képesek az orvosok "deszentizitálni"). ennek ellenére az "allergiaellenes" szerek hatékonyak, hiszen naponta sok millió embernek segítenek az életminőségük fenntartásában, és esetenként el lehet érni akár évekig tartó tünetmentességet. Ez szerintem nagyon nagy eredmény.

2010. dec. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyat vársz el az orvostól amit az nem tud teljesíteni Azért van egy betegségre több gyógyszer mert mindenkinek más az ami jól hat.Azt egyetlen orvos sem tudhatja előre hogy neked pont melyik lesz a jó.
2010. dec. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ájhevnó ***** válasza:
100%

Éppen lehetne pontosabban felírni a gyógyszereket, leszűkíteni a kört, pontosabban beállítani a gyógyszerezést, csak akkor a 6500 forint helyett 650.000 forintot kellene fizetned.

Az a gyógyszer 85 emberen fog segíteni, 15-ön nem. Mégis jobban megéri felírni, mintha mind a 100on elvégeznének több tízezres vizsgálatokat, ami 85 embernek felesleges is.

2010. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Havi 40 ezret fizetett öreganyám a gyógyszereire. Az emelkedő árak miatt egyre kevesebbet tudott megfinanszírozni. Eltelt egy hónap. Szarabbul lett. Aztán meg jobban. Azóta alig szed valamit. A gyógyszerek 90%-a tüneti kezelésre lett kitalálva. Az ilyen szerintem nem gyógyszer, inkább valami kificamodott üzleti modell egy szelete. Nyilván egy vízhajtó, egy vérhigító nem cserélhető le, hagyható el. Viszont az se túl etikus, hogy évtizedekn át hagyták, hogy az ember fizikai állapota ide jusson, aztán tüneti kezeléssel a szájára teszik az ujjukat. Csitt.... beteg világ.
2012. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!