Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez így fair? Ilyenkor is kap...

Ez így fair? Ilyenkor is kap utánam pénzt az orvos (a semmiért)?

Figyelt kérdés

Ma reggel voltam fogászaton. A váróban voltam, elkérte az asszisztens a TAJ kártyámat, bevitte a rendelőbe, majd pár perc múlva kijött, visszaadta a kártyámat, és közölte, hogy nem tudnak fogadni technikai okokból (vmilyen műszer nem működik állítólag), menjek másik időpontban.


Kérdezem én, ha nem működik vmi, akkor ahhoz miért kell elvennie, bevinnie a TAJ kártyámat, és majd azután közölni csak, hogy nem fogadnak?


Ez már a harmadik ilyen alkalom volt!


2010. dec. 13. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugy latszik doki nem keres eleget, meg tobbet akar lehuzni az allamtol.
2010. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem véletlen tettem fel a kérdést, ugyanis nekem is ez a meglátásom. Viszont nem sérülnek ilyenkor bizonyos jogok, hogy fizetem amit kell (amit a fizetésből szépen levonnak...), viszont nem részesülök ellátásban, mégis rendszeresen felviszi az adataimat, mintha ellátásban részesültem volna...


Ti mit tennétek ilyen esetben? Mert ez felháborító.

Az első esetben még hagytam, a másodikban már sejtettem, hogy mi lehet, viszont a mai esetben már legszívesebben ütöttem volna... ugyanis semmilyen ellátásban nem részesültem, és ugye a fogászatot meg nem érdemes halogatni (bár most nem én halogatom), és még mindennek tetejébe az államtól kap a semmiért pénzt...

2010. dec. 13. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztos van valami iroda, ahol elmondhatod panaszod, eszreveteled, sot meg letudnak ellenorizni, hogy doki lehuzott e valami penzt.

Lehet doki ugy gondolta, ha a muszer nem mukodik, nem az o baja, miert veszitsen o penzt ezert? Nem kell alairnin Neked ilyenkor? Ha igen, en nem irnam ala.

2010. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az okmányirodában tudsz regisztrálni ügyfélkapura. Ha ez megvan, akkor nemcsak az adóbevallásodat intézheted a neten, hanem azt is nyomon követheted, milyen eü. ellátásokat számoltak el a nevedre. Ha ott meglátsz olyant, ami ténylegesen nem volt, akkor már van miért feljelentést tenni.
2010. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

FromOz,


Nem, semmit nem kell aláírnom. A rendelőbe be se mentem. A váróteremben voltam csak. Oda jött ki az asszisztens, ott kérte el a kártyámat, majd hozta ki vissza, amikor közölte azt is, hogy nem tudnak fogadni.

2010. dec. 13. 14:48
 6/6 A kérdező kommentje:

ma 14:38-kor válaszolónak:


Most már valószínű, hogy ezek után regisztrálok ott...és nyomon követen. Köszi a tanácsot!

2010. dec. 13. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!