Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan mukodik a tarsadalombiz...

Hogyan mukodik a tarsadalombiztositas jelenleg odahaza?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elo magyar allampolgar vagyok van TB-m, a kisfiam itt szuletett, neki van-e valamilyen jogosultsaga,ingyenes ellatasra ha otthon szuksegunk lenne ra vagy fizetni kellene?
2010. dec. 2. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

ki kellene váltani neki is a TB-kártyát szerintem. ha magyart nem akkor azt a nemzetközit.

nekem már nincs munkám 2 éve, segélyt se kapok, úgy tudom fizetnem kéne valami 4-5 ezret magam után havonta, de inkább beteg maradok. :)

2010. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Ha külföldön dolgozol,akkor itthon hogyan van TB-d?

Csak az jogosult ellátásra,akinek a béréből levonják a járulékot,vagy külön fizet havonta az APEH-nek járulékot.

2010. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

[link]

Itt is utánanézhetsz.De ha nincs fizetve a biztosításod, egy idő után a tied is megszűnik.

2010. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Az vegyik valaszra valaszolva, nem dolgozom, itt vagyok ferjnel, es jelenleg itthon vagyok a hat honapos kisfiammal. Maganuton fizetem a tb-t. (de azt hiszem mar nem erdemes).Egyebkent itt, ha a hazastarsad dolgozik automatikusan kapsz Tb-t, akkor is ha soha nem dolgoztal. (Mexiko)
2010. dec. 3. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha fizeted a Tb-t, akkor a kisfiadnak is jár az orvosi ellátás.
2010. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!