Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jó fizikoterapeuta Budapesten?

Jó fizikoterapeuta Budapesten?

Figyelt kérdés
Vállfájdalmaim vannak.

#váll #fizikozerapeuta
tegnap 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye van már diagnózis? Ha meg van diagnózis akkor a diagnosztizáló orvos elmondja milyen fizioterápia kell és be is utal ra.

Ha meg nincs diagnózis akkor a (jo) fizioterapeuta nem fog semmit csinálni.

tegnap 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem fizioterápiára van szükségem (olyanon már voltam), hanem fizikoterápiára. Ő olyan edző-gyógytornász keverék, aki gyakorlatokat tud mutatni, amik segíthetnek abban, hogy ne kelljen megműttetni a vállam. Diagnózis egyébként van, ortopéd orvostól.
tegnap 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Move mozgásközpont
tegnap 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most utánaolvasva a fizio-/fizikoterápia közötti különbségnek, lehet, hogy nem a megfelelőt használtam. Most úgy olvasom, hogy a fizio bővebb terület, magába foglalja a fizikoterápiás módszereket, amik pl. elektromos energiával, fénnyel történő kezelés, stb. Nem segít rajtam, hogy össze-vissza használják. Ilyen elektromos kezelésen, azaz ezek szerint fizikon voltam, és egészségügyi intézményben fiziot használtak rá, ami a fentiek szerint végül is igaz, de mégis inkább a fiziko illett volna rá, mert specifikusabb. Angol nyelvterületen meg megint más a gyakorlat ugyanezekre (pl. a physiotherapistet, physical therapistet szinonímaként használják, stb.) Na, mindegy, ezért elnézést akkor.

A lényeg, hogy nekem valami olyan edző kéne, aki ért az anatómiához, és a sérülésekhez is, szóval alapvetően gyógytornász, de jó lenne, ha értene a sporthoz, konditermi edzéshez is, hogy tudja, hol milyen igénybevétele van az izmoknak/izületeknek, és hogyan lehet pl. izom-egyensúly helyreállítással orvosolni problémákat, stb. Szóval nem egy nyugdíjastornára lenne szükségem, mert nem tudok felmenni a lépcsőn vagy hasonló. Ha illusztrálni kéne, itt van egy külföldi csávó, valami hasonlóra gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=5J8RIIvEj6k

tegnap 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nagyon kevés van. Kókler edző meg rengeteg.

Ami neked kell az egy gyógytornász. És szépen meg tudja mondani mikor allsz készen edzotedmebe menni es miket csinalhatsz es mit nem

tegnap 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!