Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem hatott rám a bódítas?

Miért nem hatott rám a bódítas?

Figyelt kérdés

3 mg Dormicum-ot kaptam vénásan egy vizsgálat miatt, de mintha semmit nem kaptam volna. Ez mitől lehetett? Létezik olyan, hogy valakire nem hat a Dormicum-os bódítás? Ez volt az első bódításom, rákészültem, olvasgattam róla, hogy mire számíthatok tőle, aztán semmi...


Nem izgultam jobban, mint bárki más izgult volna egy hasonló kellemetlen vizsgálatnál, szóval az nem valószínű, hogy akár ez közrejátszhatott.


A vizsgálat így is simán ment szerencsére, bírom a strapát, nem is én kértem a bódítást, hanem ez az alap protokoll egy ilyen beavatkozásnál. Viszont aggaszt, hogy miért nem hatott rám a szer.


Sajnos a vizsgálat után nem volt lehetőségem megkérdezni erről az aneszteziológust.


Tapasztalt már valaki ilyet?



ma 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Lejárt cuccot kaptál?

Túl keveset? Nem mondtad hány kilós vagy.

De van olyan, akire XY gyógyszer nem úgy hat, ritka eset. Ebben a helyzetben más cuccot kell adni.

ma 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is csodálkoztam rajta, hogy nem kérdeztek meg előtte, hogy hány kg vagyok, de nem akartam beleokoskodni, gondoltam ők biztosan jobban tudják, hogyan kell eljárni, nem először csinálják.


De ha ez volt a probléma, abban az esetben örülök, mert akkor ezek szerint vékonyabbnak nézek ki valószínűleg, mint ahány kg vagyok. :D


Így utólag "vicceskedek" rajta már, de elsülhetett volna ez rosszabbul is, ha mégsem bírom a beavatkozást, a bódító pedig nem hat. Akkor azért mérgesebb lennék, hogy nem voltak elég körültekintőek. Már ha egyáltalán ez volt a probléma.


A magyarázatot mindenesetre mindenképp hasznos lenne tudnom.

ma 07:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy kb 77-78 kg vagyok perpill.
ma 07:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen bódításos beavatkozásom, amikor annyira jól sikerült a bódítás, hogy semmire nem emlékeztem utólag. A mellettem levő páciens viszont azt mondta, hogy egyáltalán nem hatott neki a szer, mindent érzett, mindenre emlékszik. Megkérdeztünk egy nővért, hogy ez miért lehet, azt mondta, hogy aki gyakran vesz be nyugtatót, vagy altatót, arra nem olyan hatásos, mint aki soha nem vesz be, vagy szinte soha. Ez igaz lehet, mert én tényleg életemben szinte soha nem vettem be ilyesmit, s engem teljesen kiütött a Dormicum.
ma 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tejesbaba válasza:

Az emberek szervezete nem egyformán reagál ugyanazokra a gyógyszerekre, és egyéb dolgokra sem. Vegyünk egy egyszerű fejfájást, valaki kipróbál négy fájdalom csillapítót, de lehet hogy csak egy használ neki, a többiből meg lehet bevesz kettőt-hármat és mégsem ér semmit..................Nekem volt néhány éve sarkantyú gyulladásom, az orvos felírt egy erős gyulladáscsökkentőt (csak vényre lehetett kapni) a sarkantyúgyulladásomra semmit nem ért, de foggyulladásra, fülgyulladásra lehet hogy f*szán használt volna, de lehet hogy azokra sem, legalábbis nálam.


Nekem volt olyan, hogy úgy leesett a vércukrom, hogy majdnem kómába estem, nagyon kellemetlen ájulás közeli érzetem volt, én sejtettem hogy mi a baj, és hoztak nekem a munkahelyemen egy csomag szőlőcukrot, nem tudom mennyi lehetett akkor a vércukrom, de sokan mások, már lehet rég kómába estek volna. Egyszer voltam terheléses vércukor mérésen, előtte 5 körül volt a cukrom, a 10 dekás cukortartalmú víz után meg 3.2, ezt ugye másnap tudtam meg, és kérdezték hogy nem voltam rosszul, mondtam hogy nem.


Az orvosok sem mindig tudják a megoldást mindenre, sőt. A sarkantyú gyulladásra is van mindenféle kezelés, pl. lökéshullám, az is olyan hogy valakinél használ, valakinél nem. Nálam (a neten olvastam utána) fekete nadálytő gyökér pépesre turmixolása, és azzal fóliáztam/fásniztam a talpamat, két hétig minden lefekvéskor, az rengeteget segített, de ezt a szakorvos nem tudta, holott kb az általános iskolában kéne tanítani ilyen dolgokat, hogy milyen teák jók, koleszterin, vérnyomás stb... problémákra. Persze nem feltétlenül mindegy az sem, gyógyszernél/hatóanyag mennyiségnél, hogy valaki 50 kiló vagy 120, de azért más dolgok is számíthatnak.

ma 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tejesbaba válasza:

Még annyival kiegészíteném a dolgokat, hogy nekem régen elég komoly alvási problémáim voltak, pszichiáterhez jártam, mondta nekem hogy nem fárasztom le magam, erre mondtam neki hogy hiába futok le naponta 20-30 kilométert, akkor is rosszul alszok. Meg hogy keressem az korombeliek társaságát, ne az övét, aki jóval idősebb. Először az Anxiron 5 mg-ost írta fel, semmit nem használt, utána a 10-est, az sem, max ha többet vettem be belőle, volt egy lájtos eufórikus hatása. Utána valami borzalmas ízű, szájban oldódó vackot írt fel, abban is volt 15-30-45 mg-os változat, eljutottunk a 45-ig, ha hármat bevettem belőle, jól aludtam, ha kicsit kevesebbet, úgy éreztem magamat mintha baseball ütővel ütöttek volna agyon, olyan fáradt voltam, de aludni nem tudtam jobban. Volt egy másik gyógyszer, azzal is kísérleteztem, de az sem volt hatásosabb, sőt...........


Majd végül felírt egy gyógyszert Trittico ac 150-ből két harmadot, DE az már tényleg használt, ha egészet vettem be belőle akkor is használt, ha kettőt akkor, megint alig tudtam aludni, majd végül kipróbáltam azt, hogy egy harmadot vettem be belőle, ugyanúgy használt, mint amikor két harmadot, vagy egy egészet, ha meg nem vettem be belőle semennyit, szintén nem tudtam aludni. Aztán elkezdtem szedni magnéziumot kálciumot, két hét múlva már gyógyszer nélkül is tudtam aludni. Volt amikor bevettem este 1000 mg magnéziumot, egész éjjel nem tudtam aludni, sőt amikor bevettem 1000 mg magnéziumot, éjszakai műszakban egyet nem ásítottam, hatásosabb volt, mint akárhány kávé vagy energia ital. Annyi minden van, aminek nem tudjuk az okát, mennyi mindent tanítanak az iskolában is, aztán mégsem tanítanak egy halom olyan dolgot, amit kéne.

ma 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a részletes válaszokat! :)
ma 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!