Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen a híres, jó nyugati...

Ilyen a híres, jó nyugati egészségügy?

Figyelt kérdés
Egy angliai ismerősnek (őslakos, ha ez számít) letörött a fogából egy darab. Két és fél hetet kellett várnia egy sürgősségi időpontra, pedig fáj is neki, ott meg közölték vele, hogy nem húzzák ki, hanem másik fogorvoshoz kell mennie, mert komplikált eset - ami viszont plusz egy hét...

tegnap 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem húzták ki,mert vissza épitették.Bíztos mások is vártak ilyen beavatkozásra.Ez nem az életveszély kategória .
tegnap 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Hát nem tudom, mikor nővéremék kint éltek, ha orvoshoz kellett menni vagy aznap, vagy legkésőbb 1-2 napon belül bejutottak.

Ellenben én itthon májusban novemberre kaptam időpontot endokrinologiára

tegnap 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Angliában röhej az orvosi ellátás.
tegnap 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Itthon minden vizsgálatra időpont kell.Sűrgősségin órákat kell várakozni.

Ott az orvos dönti el mi a sűrgős.

tegnap 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Nem húzták ki,mert vissza épitették."

Kik? Mit? Hol? Miről beszélsz? Most is fáj neki, és meg kell várnia, hogy hétfő legyen...


"Bíztos mások is vártak ilyen beavatkozásra.Ez nem az életveszély kategória ."

Ja, mert te úgy hallod, hogy Magyarországon csak az életveszélyes esetek kapcsán beszélnek folyton problémákról azok, akik nagyrészt a magyar egészségügyre hivatkozva hagyják el Magyarországot? Nekem nem úgy tűnik...


Pedig ezek szerint Angliában sem jobb a helyzet...

tegnap 18:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem voltak ilyen tapasztalataim az angliai ellátással kapcsolatban.
tegnap 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Angliában orvost csak végszükségben látsz…
tegnap 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen. Lányom Finnországba ment férjhez. A háziorvoshoz 2-3 hetes az előjegyzési időpont. Ha valami baja van valakinek (láz, torokfájás, hasmenés, stb.), akkor vagy telefonál és elmondják, hogy mit kérjen a patikában, vagy bemegy a sürgősségire, ahol akárcsak nálunk órákat kell várni. Mivel Chron-beteg, rendszeresen (évente) jár tükrözésre. Időpontot 3-4 hónappal előbb meg kell kérni. A laborvizsgálatokból csak vérképet májfunkciót, vesefunkciót, CRP-t és cukrot kérhet háziorvos, a többire (pl. TSH, vas, tumor markerek) szakorvos küldhet csak, vagy nagyon sok pénzbe kerülnek. (Akárcsak a gyógyszerek.) És ez nem csak Finnországban van így! Nem véletlen, hogy a kint élő magyarok jó része "haza jár" orvoshoz, innen viszi ki a gyógyszereket.
tegnap 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8as akkor ott is ugyan az a helyzet mint itthon.
tegnap 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy ott is van járulék fizetésre járó ellátás meg fizetős magánrendelés.
tegnap 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!