Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bőrgyógyászatról elküldhetnek...

Bőrgyógyászatról elküldhetnek annyival, hogy: "Magának nem hajlamos a bőre bőrrákra."?

Figyelt kérdés
Valóban nem vagyok szőke, a bőröm sem az a nagyon érzékeny hófehér, ami azonnal megég, ha napon vagyok, vagyis a doktornő ennyiből letudta ezt szűrni? Utóbbi időben egyre több anyajegyem lett, így kértem időpontot bőrgyógyászatra, teljes anyajegy vizsgálatra, ahol a doktornő ennyit mondott csak.
ma 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha hipochonder vagy, azon maximum csak pszichológus tud segíteni.

Ha meg akarod magad nyugtatni, akkor menj el egy másikhoz is, és ha ő is ugyanezzel küld el, akkor tényleg hipochonder vagy.

ma 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De azért ránézett az anyajegyekre vagy csak elküldött?

Én is voltam már vizsgálaton, nem vagyok hipochonder, nem is járok évente, mégis meglepődnek, hogy miért mentem :D Pedig én nagyon világos bőrű vagyok. Azt szokták mondani, hogy de alig van anyajegye. Mondom, igen, nincs sok, de azt a nem sokat nézze meg.

ma 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Nem gondolom annak magam, nem vagyok az az orvoshoz járó típus, sajnos éves vérvételre, vizsgálatokra se járok nagyon, kivéve a fogászatot, ezen a jövőben szeretnék is változtatni. Inkább csak beütött nálam a sok cikk az erős napsugárzásról, káros uv-ról meg hogy úton útfélen az volt hangoztatva, hogy fontos a rendszeres bőrellenőrzés, mert ott van az élvonalban Magyarországon a bőrrák.
ma 09:00
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
54%
#3:Tulajdonképpen ez egy kettős dolog. Az egyik, hogy nagyon nyomatják mindenhol ezt a menj szűrésre dolgot, mert különben bajod lesz, emiatt sok olyan is elmegy, aki amúgy nem menne, semmi oka rá, ezért túlterhelt lesz a rendszer.A másik meg, hogy ezt komolyan veszed és elmész, aztán meg marhára nem foglalkoznak veled, megalázó lesz a vége.
ma 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4: Nálunk még túlterhelésről sem lehet beszélni. (megyeszékhely és több rendelőintézet is van)

Ahol voltam, ott akárhányszor voltam, mindig egy héten belül volt időpont, és szinte senki sem volt ott.

ma 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én a doktornő helyében kamuból megvizsgáltam volna az anyajegyeket, de csak ha magánrendelésen vagyok, azán leszámlázok 35000,-Ft-ot.
ma 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4 Na igen, én májusban jártam így. Mivel sok anyajegyem van, én is úgy gondoltam, hogy megnézetem őket, az orvos meg fel volt háborodva, hogy minek megyek oda, ha nincs is panaszom. Iszonyat kellemetlen volt, amikor felemlegette, hogy a váró tele van igazán beteg emberekkel, én meg az idejét rabolom. Most akkor cél a megelőzés, vagy elég, ha majd a rákommal megyek hozzá, mert akkor már én is "igazán beteg" leszek?


#6 A kolléganőmnek, aki nem fehér bőrű és nem is szőke, 28 éves, télen távolították el a melanómáját, azaz egy nem veszélyeztetett csoportnál is előfordul a rákos megbetegedés. Ez is mutatja, hogy a szűrővizsgálat nem (lenne) felesleges, ezért nem értem a tömény rosszindulatodat, amit sikerült idehánynod.

ma 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!