Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor vegyem be a vérnyomáscsö...

Mikor vegyem be a vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés
Antibiotikumból napi 2x kellett szedni úgy emlékszem és az 14 db-os volt. Ez 30 db-os, akkor ebből mennyi kell? Napi 3? Kb. 10 nap alatt kéne elfogynia, addig tart egy terápia.
tegnapelőtt 21:06
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én elengedtem ezt az egészet, hagyom a francba:)
tegnap 16:24
 12/21 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb érelmeszesedesben meghalni mint visszakérdezni az orvosnál hogy mennyit kell szedni.

Janem

tegnap 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát ne hagyd, mibe tart bevenni egy tablettát? A magas vérnyomás a csendes gyilkos. Károsítja az ereket, visszafordíthatatlanul. Mire már nem engednéd el ezt az egészet (milyen egészet?), már nem lehet a károsodásokat visszacsinálni. A stroke-ba vagy belehalsz, vagy belebénulsz, infarktusba is belehalhatsz.
tegnap 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hívd fel akkor a dokidat, vagy írj egy email-t neki, hogy hogyan kell szedni, gyógyszertáros nem fogja tudni, ő csak azt írja rá, ami a recepten is van. Nem gondolhatta azt, hogy évek óta szeded, mert akkor eleve 3 havi lett volna felírva.
tegnap 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Milyen érelmeszesedésben??

Amúgy meg lehet csak felet kell bevenni, mert utánakerestem az interneten és az egyik hatóanyaga szívgyógyszer, amivel vigyázni kell.

tegnap 18:03
 16/21 anonim ***** válasza:
Ne találgasd, az orvostól kérdezd. "Vigyázni kell." Majd az orvos vigyáz, ő ezt tanulta, nem neked kell. Mi a gyógyszer neve?
tegnap 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Bihart 5/5
tegnap 18:16
 18/21 anonim ***** válasza:

Ugye tudod hogy a tartós magas vérnyomás trombozist, meszesedést, sztrókot, halált okoz?

Nem veletlen írta fel az orvos. Tessék beszedni

tegnap 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudtam.

És mit csináljak, ha nem fog felállni a f.szom?

tegnap 18:36
 20/21 anonim ***** válasza:
Te még a betegtájékoztatót se olvastad el? Bele van írva, hogy a szokásos napi adag 1 tabletta reggel. Az általad említett mellékhatás pedig igen ritka, 1% alatti.
tegnap 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!