Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor vegyem be a vérnyomáscsö...

Mikor vegyem be a vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés
Antibiotikumból napi 2x kellett szedni úgy emlékszem és az 14 db-os volt. Ez 30 db-os, akkor ebből mennyi kell? Napi 3? Kb. 10 nap alatt kéne elfogynia, addig tart egy terápia.
tegnapelőtt 21:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet, hát nincs ráírva a gyógyszerész által? Nem mondta az orvos? Vérnyomáscsökkentőből nem 3x1-et szoktak, hanem 2x vagy 1x egyet! A 30 szem lehetséges egyhavi adag. Mi köze az antibiotikum adagolásának a vérnyomáscsökkentő adagolásához? Neked gyógyszer gyógyszer, ennyi? Este vegyél be egyet. Holnap pedig felhívod az orvost. Esetleg a betegtájékoztatóban benne lehet a szokásos adagolása, de az még mindig nem te vagy. Nyilván a vérnyomásodtól is függ, a gyógyszer fajtájától, hatóanyag-mennyiségétől.
tegnapelőtt 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ja és a vérnyomáscsökkentőt nem kúraszerűen szedik, nem múlik el, hanem jó eséllyel egész életedben folyamatosan.
tegnapelőtt 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nekem semmit se mondtak, tudod nem is kommunikálnak a pácienssel... én eddig csak antibiotikumot szedtem, azt 7 napig és meggyógyultam. 22 éves vagyok, azért ne mondd már, hogy egész életemben ezt szedjem.
tegnapelőtt 21:20
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha mázlid van, akkor nem egész életedben, de huzamos ideig. Ez nem egy tíznapos kúra. Miféle orvos az, aki nem mond adagolást, és miféle gyógyszerész, aki nem kérdezi meg, hogy ismered-e ezt a gyógyszert! Mindkettőnek kötelessége lenne. Milyen gyógyszer, hány milligrammos, és mennyi volt a vérnyomásod? Többször mérték? Otthon is méred?
tegnapelőtt 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Sajnos a vérnyomás csökkentőt már folyamatosan szedni kell
tegnapelőtt 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az adagolást minden esetben meg kell adnia ilyen esetben.
tegnapelőtt 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Folyamatosan kell szedni ahogy az orvos felirta. Ha elfogy, uj receptet kerni. Kozben pedig életmódváltás, tápanyagdús étkezés es sport és talán sikerül annyira levinni hogy elhagyghas
tegnap 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Amúgy ne aggódd túl, lehet csak 30 szemes van abból a gyógyszerből, azért lett ez felírva, viszont ettől függetlenül lehet 10 nap múlva kontrollálni akarja a dokid, hogy van-e mellékhatás, hogy alakult a vérnyomás, stb. Tuti nem 3-at kell szedned naponta, inkább 1-et vagy annyit sem, de a gyógyszertárban ráírják majd a dobozra.
tegnap 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem írt rá semmit, a dobozon sincsen. Biztos azt hitte a gyógyszerész is, hogy 20 éve szedem már.

5/5 mg-os, ilyen kisszemű

A vérnyomásom változó, 165/92 volt, amikor mérték. Itthon soha nem mérem, mert jól érzem magam, meg a mérő is elromlott már vagy 1 éve, amivel apám mérné magának, így ő sem méri.

tegnap 16:07
 10/21 anonim ***** válasza:
Menj vissza a gyógyszertárba és kérdezd meg
tegnap 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!