Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » „Önnel vagy a hozzátartozójáva...

„Önnel vagy a hozzátartozójával az elmúlt öt évben előfordult-e, hogy nem kapta meg a megfelelő egészségügyi ellátást?”

Figyelt kérdés

Az Index.hu-n olvastam egy cikket az egészségügyi ellátásokról, amit elgondolkodtatónak találtam. Ti mit gondoltok a témáról? Takács Péter említette benne, hogy egy vizsgálaton 2 kérdést tettek fel. Egy kis idézet a cikkből:


„Ön szerint az ön országában a betegek hány százaléka nem kapja meg a megfelelő egészségügyi ellátást?” – erre a magyarok átlagban 22 százalékot mondtak.


Másodszor: „Önnel vagy a hozzátartozójával az elmúlt öt évben előfordult-e, hogy nem kapta meg a megfelelő egészségügyi ellátást?” Erre a megkérdezettek csupán 1,6 százaléka válaszolt igennel.


„Ekkora szakadék az érzet és a tapasztalat között egyetlen másik országban sem volt. Ezért mondom, hogy sokkal jobb teljesítményt nyújtunk, mint amit a közvélekedés feltételez” – fogalmazott az államtitkár.


A teljes cikk itt olvasható, ha valakit érdekel:

[link]



szept. 12. 19:46
A kérdező szavazást indított:
Előfordult velünk az elmúlt 5 évben.
Nem fordult elő velünk az elmúlt 5 évben.
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Szió .

Megmondom őszintén én sokszor már nem is próbálok bejutni állami kórházba.. ha nagyon fontos ahoz az orvoshoz el jutnom és nem várhat inkább próbálok magánba eljutni.

szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a két kérdés nagyon leegyszerűsíti az itthoni egészségügy problematikáját. Például érdemes lenne emellett feltenni az a kérdést, hogy mennyi várakozási idő alatt kapott valaki megfelelő ellátást és, hogy milyen körülmények között, mert ezek azért egy kicsit árnyalni tudják a képet. Amikor járóbetegként MR-re vagy UH-ra hónapokat, tervezett műtétekre éveket kell várni, amikor a kórházakból a betegek másodlagos fertőzésekkel jönnek haza, az kicsit más képet mutat. Arról nem is beszélve, hogy ki az a hülye beteg, aki a vizsgálaton, az orvos előtt elkezdi szidni mondjuk őt magát, személy szerint, plussz azoknak a véleményét is érdemes lenne hozzáadni, akik meg sem jelennek állami intézményben, mert elégedetlenek az ellátással.

Szívesen megnéznék egy átfogó, nagy számú populáción végzett reprezentatív felmérést. Szerintem kicsit más számok jönnének ki.

szept. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem ez 17 éve fordult elő.
szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!