Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi szolgáltatási...

Egészségügyi szolgáltatási járulékot (TB) mikor kell kifizetnem, illetve mikortól válok "pirossá" a rendszerben? Nem küldtek csekket, hogyan tudom ügyfélkapun kifizetni?

Figyelt kérdés

07.10től nincs biztosítási jogviszonyom, van egy 45 napos türelmi nap. az után automatikusan pirosba kerülök? nekem mikor kell fizessek, ha 07.10 től nincs jogviszonyom és még zöldben vagyok?

sürgős lenne ez, mert épp kórházba járok folyamatosan.



aug. 23. 02:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd küldenek értesítést.
aug. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45 nap után tovább is zöld marad (amennyiben volt 45 nap biztosítási jogviszony, ez a 45 nap csak akkor van), onnantól ha nincs nyitott jogviszony automatikusan előíródik a járulékfizetési kötelezettség, ami 6 havi tartozás után válik érvénytelenné, azaz barnává. (piros már nincs) Ezekről a NEAK és a NAV is küld levelet. Ha csekken szeretnéd fizetni és a NAV nem küld, akkor kérni kell tőlük, amúgy minden le lesz írva a levélben amit küldenek.
aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es köszi. az probléma ha elutaltam az összeget most? az hol lesz feltüntetve hogy ki van fizetve erre vagy következő hónapra? (nem teljesen értem melyiket fizettem most ki mivel tart a 45 nap máig)
aug. 24. 00:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még tart a 45 nap akkor még nem tudod fizetni, ha elutaltad, valószínűleg túlfizetés lesz amíg elő nem íródik. De ezt le lehet kérdezni a NAV ügyférpotálon ügyfélkapus azonosítást követően az "Adószámla" fülnél le lehet kérdezni (ha már el van könyvelve). Nem veszik el semmi, ha több van befizetve, vagy előre van befizetve azt be lehet tudni később vagy vissza lehet igényelni.
aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nekem az az oldal alig ír ki valamit :D
aug. 24. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!