Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért írhat a kórház a záróra...

Miért írhat a kórház a záróra mást mint a valóság? Miert hazudnak?

Figyelt kérdés

Hasmenés es kiszaradás gyanujával kerult a kicsi felvetelre. Kapott elektrolitokat sókat.


A korházi zárólapon rajta van ugyan a hasmenés, de odakamuzták diagnozisnak hogy garatgyulladás meghűlés meg ilyeneket. És még erőltették is a fülorrgégészeti vizsgálatot, a fülorrgégész is ki volt akadva, hogy semmi baja de tünete sincs a gyereknek, minek kérnek ilyen vizsgálatot.


De észrevettem máskor is. Pl minden terhest olyan kóddal vesznek fel az eü-be mintha veszélyeztetett terhes lenne kozben nem az.


Mi van az eü-n belul hogy plusz ellatásokat diagnozisokat kamuznak nem egyszer?



#kórház #szakrendelés #kamudiagnózisok
aug. 2. 14:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És hasmenésre(ami már elmúlt) olyan antibiot irtak fel ami tüdőgyulladásra, orrgyulladasra, mandulagyulladásra, petefészekgyulladasra való a tájékoztató szerint. Es azt is kapta kórházban (kisfiú), plusz cataflamot is, miközben fájdalma se voltak.


Mi ez a mai egészségugyben?

aug. 2. 14:07
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azután kapja a kórház a lóvét hogy mennyire súlyos betegségeket kezeltek és milyen gyógyszereket használtak el.
aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De ebben érdekeltek az orvosok?

Mikor kiakadtam hogy semmiféle orrfolyása nincs a gyereknek még megfenyegettek hogy akkor vigyem haza saját felelősségre mintha anyuka megtagadná az ellátást.

A fülorr gégész diagnosztizálta is hogy semmi baja az orrüregeknek mandulának fülének. De azért antibiot szedettek vele.

Feleslegesen gyogyszerezik.

aug. 2. 14:28
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez szerintem mindenhol így van.össze vissza hazudnak,csoda hogy rájuk nem szakad az ég...
aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyerekorvosunk akkut felső légúti akármit ír mindenkinek, úgy 25 éve praktizál itt.

Lehet ez után kap, lehet kell a statisztikához, franc se tudja.

De erős antibiotikumot stb sosem ír fel, nem hiszem, hogy a juttatás miatt.

Én azt gondolom, hogyha minden csipp-csupp orrfolyást, köhintést úgy vezetnének fel, ahogy az volt, egy állami egészségügyi intézmény hamar bezárhatná kapuit, mert nem érdekelt az orvosi ellátás.

Produkálni kell papíron is, hogy van értelme a létének.

aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ezt egy sima ambulancián is így csinálják, nekem urológián volt már hólyagtükrözésem is, csak a bibi az, hogy én nem tudok róla. Ebben semmi meglepő nincs, a kórház vagy ambulancia ezek után kapja a pénzt, mondjuk bent fekvő betegnél máshogy van, ergo nálatok ez nem pontszerzés, csak egy ilyen hát azt is elvégeztük és negatív. Legközelebb sokkal inkább indokoltabb lesz egy beutalás.
aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk sztk, volt egy kis bibi. Az orvos félvállról vette, és baj lett belőle.

Azóta, ha kicsit súlyosabb a panasz, már írja is a kórházi beutalót. Ez is benne lehet, hogy egy kis mellék tünet itt-ott, és inkább további vizsgálatot kér, minthogy egy Gipszjakab már megint feljelentse.

aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De a röntgensugár is káros, a felesleges antibio is hát gyereknek hasmenés után..

Lassan már félek orvoshoz is menni.

aug. 2. 14:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondjuk ha az nem indokolt, akkor túlzás.

És egy röntgen után nem hiszem, hogy kap jutalékot.

aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Megértem teljesen, de hát ugye mivel a megfelelő tájékoztatás elmarad, így nehéz.
aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!