Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb jogviszony 2 passzív félév...

Tb jogviszony 2 passzív félév után?

Figyelt kérdés

A NAV és Neak szerint nem ért véget a jogviszonyom, és nincs tartozásom a Nav-nak. De 2 félévig passzívon voltam, ilyenkor van-e biztosításom? Levelekre még nem kaptam választ, bárki tud valami infót?

Nincs háziorvosom, hívjak fel háziorvosokat, hogy bejelentkezhetek-e hozzájuk?



júl. 26. 12:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
ez megvan, hogy a járulék és az eü szolgáltatásra való jogosultság nem ugyanazt jelenti? Azt se tudod, mit hordasz itt össze...
júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Figy. en felhivtam NAV-ot, azt mondtak nem. Felhivtam NEAK-ot azt mondtak nem. Felhivtam oktatasi intezetet azt mondtak passziv felevre is jar."


Micsoda jár...?


Nem vagy biztosított, ha csak tanulói hallgatói jogviszonyod van.

Viszont járulék fizetése nélkül is jogosult vagy egészségügyi ellátásra alatta.


Ha szüneteltetted a tanulányaidat, akkor is jogosult vagy járulék fizetése nélkül egészségügyi ellátásra, ezért nem kell külön fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot (ez nem "TB"), és ezért zöld a TAJ-számod a dokinál.


TB-törvény:

"Az (1) bekezdés i) pontjában említett tanuló, képzésben részt vevő személy és hallgató a tanulói jogviszony vagy a hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosult egészségügyi szolgáltatásra, ideértve a tanulói, hallgatói jogviszony szünetelésének időtartamát is."


Az (1) bekezdés i) pontja a köznevelési intézményben nappali rendszerű képzésben résztvevőket sorolja fel...


Valószínűleg mind a NAV, mind a NEAK, mind az oktatási intézet megfelelő választ adott, csak te tetted fel másképp a kérdésed. Ők szó szerint kezelik a fogalmakat (legalábbis a NAV és a NEAK), és aszerint válaszolnak. Ha rossz fogalmat használsz, akaratlanul is félreinformálnak.

Nem mindegy, hogy "biztosított", vagy "egészségügyi szolgáltatásra jogosult". Két teljesen különböző fogalom. Nem mindegy, hogy "TB", vagy "egészségügyi szolgáltatási járulék". Ez is két teljesen különböző dolog.


Ha tőlem azt kérdeznéd meg, hogy biztosított vagyok-e a hallgatói jogviszonyom szünetelése alatt, akkor azt a választ kapnád, hogy nem.


Viszont ha azt kérdeznéd meg, hogy kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnem a szünetelés alatt, akkor azt a választ kapnád, hogy nem.


Ha azt kérdeznéd meg, hogy jogosult vagyok-e "ingyenes" egészségügyi ellátásra a szünetelés alatt járulék fizetése nélkül is, akkor azt válaszolnám, hogy igen.


Érzed a lényegi különbséget? Jól kell tudni kérdezni...

júl. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!