Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb jogviszony 2 passzív félév...

Tb jogviszony 2 passzív félév után?

Figyelt kérdés

A NAV és Neak szerint nem ért véget a jogviszonyom, és nincs tartozásom a Nav-nak. De 2 félévig passzívon voltam, ilyenkor van-e biztosításom? Levelekre még nem kaptam választ, bárki tud valami infót?

Nincs háziorvosom, hívjak fel háziorvosokat, hogy bejelentkezhetek-e hozzájuk?



júl. 26. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Passziv feleven is vegig jar a TB en voltam 1 passzivon es volt TBm
júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 passzív féléven is?
júl. 26. 12:34
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


kérdezd le

júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Figy. en felhivtam NAV-ot, azt mondtak nem. Felhivtam NEAK-ot azt mondtak nem. Felhivtam oktatasi intezetet azt mondtak passziv felevre is jar.


Dokihoz mentem, vegig zold volt. Azaz volt tb-m nem kaptam felszolitast sem.


Ha lenne TB tartozasod, arrol kuldenek egy papirt a tavalyi osszegrol, hogy mennyit kellett fizetni. Akkor elvileg neked a 2. passziv felevben kell fizetni. Tehat jonni fog valami papir, hogy kotelezett vagy fizetni. En igy kaptam amikor kirugtak egyetemrol. Ha 1 passzivon adnak, akkor 2 passzivon miert nem adnanak?


Bar olyan hulyek a NAV, NEAK, Tanulmanyi Osztaly, Oktatasi Intezet, Felvi hogy meg a seggemben is olyan szekrekedes lesz, hogy nincs hashajto ra. Abban bizz, hogy levelet kapsz. Ennyit tudok mondani (ha kell fizetned). Nekem meg a tartozasom sem tudtak megmondani, hanem menjek el az onkormanyzatba. Elvileg egyebkent az ugyfelkapun megtudod nezni, hogy kik fizettek a TB-t, aztan hogy lejart-e vagy valami. De hogy jelenleg ki fizeti azt azt hiszem nem mutatja (de jo), hogy te, vagy a suli vagy a lonak a f*sza.


Total kaosz az oktatasi rendszer es ez nem foghato az oktatokra, hanem az IT-ra.

júl. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja bocs IT-ra meg az allami szervezkedesre.
júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Először is: aktív félév alatt sincs biztosítási jogviszonyod, csak eü ellátásra vagy jogosult.


Másodszor: Tbj 22§, hallgatói jogviszony szünetelése alatt is fennáll az eü szolgáltatásra való jogosultság.

júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Eloszor is: lehet jatszani itt a nomenklaturakkal, TB nyugodtan lehet. Tudjuk mit ert a kerdezo ez alatt. De akkor kijavitalak nem eu, hanem euj egeszsegugyi jarulek


Masodszor: TBj mar azonnal a TB-hez kotheto paragrafusbol idezel.


Nagyokos, kovetkezo hogy nem irok ekezettek ugye? Vagy lesz 3. meg 4. pont?


Ne kepzeld mar be magadat a nagy bulinak...

júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

bocs mar masodszorra javitalak ki meg magam


1: eszj

júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7, te troll, hol írtam eu járulêkot? 😂
júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
trollikam mi az az egeszseugyi ellatas szerinted? :D
júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!