Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magán uh-on lehet kérni, hogy...

Magán uh-on lehet kérni, hogy ne töltsék fel az EESZT-be a leletet?

Figyelt kérdés

Nagyon jó az EESZT, csak kellemetlen, amikor a háziorvos nem akar elküldeni egy vizsgálatra, de engem igenis az nyugtatna meg. Magán úton szeretném intézni, de kellemetlen, mert azonnal kap értesítőt új lelet feltöltéséről.


Hiába lehet beállítani a rendszerben, hogy ne lássa, ha addigra kap egy értesítőt annak a dokumentumnak a létezéséről.



júl. 24. 05:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos nem kap értesítést róla.
júl. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos erről értesítést nem kap. Akkor lehet megcsinálni ezt magán intézményben, ha a TAJ számodat nem adod meg, illetve ott az adatvédelmi nyilatkozaton ehhez nem járulsz hozzá.
júl. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap...
júl. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És a gyerekorvos?
júl. 24. 08:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Ő sem. Az EESZT értesítést csak a biztosított kapja.
júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
júl. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak azért fura, mert 1x újságoltam az orvosunknak, hogy kész a lelet (amit szakorvos állított ki es 2 hónapja utalt be hozzá a háziorvos), erre ennyit mondott a háziorvos, hogy "láttam".


30 éves vagyok

júl. 24. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy beteg önrendelkezési jog. A rendszer nevét nem tudom, de a leleteket stb. el tudják érni a szakemberek. Ők nem az EESZT-t használják, természetesen. De csak olyan adatokat nézhetnek meg, amihez közük van. Csak úgy kíváncsiságból nem tehetik meg. A családorvos nyomon követheti a betegutadat, de ő sem unaloműzésből nézelődik. Az, hogy már látta, előfordulhat ettől függetlenül. Visszatérve a jogaidhoz: Lehetőséged van korlátozni, hogy ki nézheti meg az rögzített adataidat, és ki nem. Csak öngól lehet.

Pl. én endokrinológushoz járok. Letilthatom a családorvost a leletek megtekintéséről. De az hasznos nekem? Vagy hogy az endokrinológus ne láthassa a cukor leleteimet, meg milyen gyógyszereket szedek.

júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7: Most te 2 dologról beszélsz, a kérdésben nem ezt írtad, más a kettő. Azt írtad, hogy a háziorvos nem utal be és te magad intézed magánban, ahhoz neki nincs semmilyen jogosultsága. Ha viszont a háziorvos utal be valahová, akkor a leletet megkaphatja akár email-ben, akár egy rendszeren keresztül, akár online formában. Ebben nincs semmi fura, ez így működik és működött is mindig. Viszont az EESZT-be ha felkerül egy dokumentum és te beállítasz értesítést, akkor meg kell adnod azt is, hogy hová küldjék, pl. a saját email-címed adod meg, akkor csak arra küldhetnek jelzést. Ergo új lelet EESZT-be való feltöltéskor semelyik orvos nem kap és nem is kaphat semmilyen értesítőt, plusz az alapján nem is lát leletet, csak a feltöltés tényét közli a rendszer, ahhoz neki be kellene lépnie eleve plusz regisztrálni egy ellátást.
júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magáról az EESZT-be való feltöltésről külön nem kap értesítést a házi orvos. Viszont a házi orvos az EESZT-be feltöltött leleteket bármikor le tudja kérni TAJ szám alapján. Még akkor is ha magánba mész el! Ugyanis a magán orvosoknak is kötelező az EESZT használata!
aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!