Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyökérkezeléssel akarnak...

Gyökérkezeléssel akarnak megmenteni 1 fogamat?

Figyelt kérdés

Gyökérkezeléssel akarnak megmenteni 1 fogamat. Ma volt az első gyökérkezelés ami után 1 ideiglenes tömést kaptam. Fogam nem fáj azóta. 2 hét múlva kell mennem újra. Mi alapján fogják eldönteni, hogy végleges tömést kapok vagy gyökért kezelnek megint?

Köszönöm



júl. 22. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt az orvos látja, hogy be van-e gyulladva vagy hasonló és úgy ítéli meg
júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
No de ezzel az a bajom, hogy minden egyes ilyen alkalom horror pénz. Nagy luxus a fogász felé a bizalom! Lehet kihúzatom és akkor meg van oldva!
júl. 22. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed jónak akkor nyugodtan
júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fogpótlás még annál is több pénz.

Nyilván a te döntésed, a te fogad, a te pénzed, te tudod megbeszélni a fogorvossal, hogy milyen lehetőségek vannak, de a foghiánynak vannak hosszú távon is hátrányai

júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ahányszor elmegy az ember gyökérkezelésre, annyiszor 30e Ft ( ha az van árlistába, h gyökerkezelés elkezdése 30e Ft.). Nagyon értetlen vagyok. Persze holnap beszélek dokival de jobb lenne már ma is tudni!
júl. 22. 20:42
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem tudom hová jársz, de minden egyes alkalommal nem lesz 30 ezer az tuti. Utána csak esetleg a további gyógyszeres tömés, ideiglenes tömés, vagy gyökér tisztításért kell fizetni, de általában van egy adott összeg is egy kezelésre/1 fogra. Még a gyökértömés lehet plusz, vagy még a fedőtömés, és esetleg arra a korona, ha szükséges, de az nem is kötelező. Ahová járok, ott pl. egy gyökérkezelés összesen max. 60 ezer, ha pl. 3 gyökerű a fog.
júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Ide járok amúgy. Aranyosak csak ugye az ember nem tudja előre, hogy mennyi az annyi. 20 éve nem voltam fogorvosnál. Nincs most sem baj egy fogat leszámítva. Azért nem tudom, hogy hogy vannak ezek a dolgok!

[link]

júl. 22. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha gyökérkezeléssel mentenek egy fogat, mindig sokkal olcsóbb.


Húzás 15-20 ezer.

Implantátum 150-200 ezer és még a gyógyulási idő is sok, ember függő de 3-6 hónap. Persze addig kapsz ideiglenes koronát rá.


Vannak hidak is, de az sem olcsó és ráadásul a környező fogakat is csiszolják.



Ezzel szemben a gyökérkezelés:

Maga a gyökérkezelés 15-20 ezer. Arra megy rá ideiglenes tömés.

Arra 2 napon belül megy ideiglenes korona - ha szükséges.

1-2 hónap gyógyulás után megy rá a végleges korona. Sokkal olcsóbb így és ráadásul eredeti fogad van - már amennyire annak lehet nevezni gyökértömés és korona után.


15-20 ezer a gyökérkezelés gyökértöméssel együtt.

6-8 ezer az ideiglenes tömés.

30 ezer az ideiglenes korona.

70 ezer a végleges korona.

Az durván 120-130 ezerből helyre allítják a fogadat.

Ez még mindig olcsóbb mint bármilyen híd vagy implantátum.

Legalábbis a solydentnél Győrben.


Persze ezeken sokat lehet spórolni ha a körzeti fogorvoshoz mész mert ott csomó mindent lehet kérni TB-re.

De természetesen megértem, ha nem akarsz oda menni.

Én sem járok körzetihez.

aug. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 vagyok, nekem több fogamat mentették gyökérkezeléssel, megtaláltam a részletes számlat, tessék:

Terpanálás és gépi gyökértágítás: 14500

Gyökérkezelés: 5500

Ideiglenes tömés: 6500

Gyökértömés: 18500

Csonkfelépítés: 8000

Ideigelenes korona: 16500


Végleges korona: 68000 ft

Összesen: 137500 ft egy fog helyreállítása.

És ez a max ebben már van ideiglenes korona, az nem mindig kell.


Persze fogászatonként eltérő az árazás.

De így is olcsóbb mint húzatni, aztán hidalni vagy implantálni.

A gyógyulási idő is kevesebb.

aug. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!