Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvos hibáthatott?

Az orvos hibáthatott?

Figyelt kérdés

Apukámat műtötték nyaki érszűkület miatt, de mondta mindent érzett, nagyon fájt neki , szólt a doktornak műtét közben, hogy nagyon fáj, de utána is mindent érzett!

Ez természetes vagy nem kapott elég érzéstelenitést?


júl. 13. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom egy abszolút szubjektív érzés. A helyi érzéstelenítést pontosan adagolt gyógyszerrel végzik, abból többet nem kaphat, mint amennyi a súlyának megfelelően alkalmazható. Apukád fajdalomkuszobe ezek szerint alacsonyabb, mint az átlagé. Nem hibázott az orvos
júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Valóban nehéz azt felmérni mit érezhetett, mert bizonyos dolgokat lehet érezni, néha egy-egy hirtelen pillanatnyi csípő, szúró érzés lehet, ha ennél több vagy rosszabb, akkor az nem normális.
júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy mutetem volt, mai napig faj pedig total be van gyogyulva, nyoma sincs. Ha nyomas eri tobb ideig akkor kb 30mp alatt erzem.
júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is fájt a fogműtétem egy ponton elég erősen, mert az a gyökér gyulladásban is volt, én viszont nem kaphattam nagyobb dózisú érzéstelenítőt a súlyom miatt.


Nem volt vészes, és én is nyekeregtem hogy igen EZ így most fáj, de... sajnos ez van. Inkább fájjon egy kicsit, semmint túladagoljanak.

júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor lehet a sulya miatt nem kaphatott több érzéstelenítőt? Igen az lehetséges!

Apának nem alacsony a fájdalom küszöbe, elég sok mindenen túl van sajnos :(

Csak most egy hónap múlva kellene müteni a jobb oldali eret, de azt mondta nem biztos ,hogy ezek után belemegy :/

Fél ,hogy újra ennyire fog fájni neki!

júl. 13. 11:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyiből laikusok nem tudják megmondani, hibázott-e az orvos. Nekem fura, hogy előre nem beszélte meg apukáddal, hogy esetleg nem lehetséges a tökéletes érzéstelenítés. Nem mindegy, hogy menet közben erről hogyan kommunikált az orvos, adott-e magyarázatot (például hogy sajnos több gyógyszert nem adhat de a műtétet ezen a ponton már muszáj befejezni). Lehet, hogy nem sikerült a legjobb helyre beadni a szert, esetleg azért, mert apukádnak valamelyik ideg kicsit másfelé fut, de amiatt is lehet mert az orvos nem kereste meg a pontos helyet vagy egyszerűen kétbalkezes. Másrészt többféle helyi érzéstelenítő van, az előzmények ismeretében esetleg másik fajtát megpróbálhatnak a másik oldal műtétekor.


Szóval szerintem ennyi információból nem lehet biztosat mondani. Lehet hogy hibázott az orvos, lehet hogy nem hanem a körülmények nem tettek jobb megoldást lehetővé. De mindenképpen érdemes erről kommunikálni az orvossal, mert könnyen lehet, hogy van megoldás és el lehet végezni a másik műtétet. Sajnos a fájdalom sokszor tabu téma, de érdemes ezen túllépni, mert ha jól értem, nem valami apró esztétikai problémáról van szó, hanem apukád élete lehet a tét.

júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nekem fura, hogy előre nem beszélte meg apukáddal, hogy esetleg nem lehetséges a tökéletes érzéstelenítés"


Hol van leirva, hogy nem beszélte meg?

júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen érzéstelenítőről beszél apukád? csak oda adnak ahol feltolják a csövet, vagyis csuklóhoz.
júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem megy bele a jobb oldaliba, akkor majd kap egy stroke-ot és lebénul a fél oldala, aztán lehet gondozni nektek élete végéig, mint egy szobanövényt. Azért ezt is vegye számításba.
júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt mondta neki az orvos, hogy nem fog fájni, Ö műtét közben szólt ,hogy nagyon fáj , azt mondta az orvos ,csinálnak mindjárt valamit, de nem történt semmi!

Tudom ettől félünk ha nem megy bele a mütétbe, mondta a doki, hogy három hónap után Ö már nem müti meg!

Most megvolt a bal, egy hónap múlva a jobbot kellene..

júl. 13. 17:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!