Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális a házi orvosom?...

Normális a házi orvosom? Kicsit hosszú leszek. Mit tegyek.?

Figyelt kérdés

Probléma az hogy az új háziorvos nem nagyon akar felvenni betegállományba senkit és bunkó lekezelő.


24 éves vagyok. Látás és hallássérültként születtem. Jobb szememre jelenleg látok-18 dioptriás szemüveggel 15%ot azaz Visus saját üveggel: 0,15 .míg a bal szememre retinavlas miatt ami 17 éves koromban következett be teljesen megvakultam . Hallasom mindkét fülön 60dB károsodott azaz középnagyfoku halláscsökkenés kétoldali hallokeszulèkkel. Emelett van magasvernyomasom 15 éves korom óta amire Covercard Plus 5mg/1,25mg/5mg gyógyszert szedek reggel és egy fél tabletta

bisoprololt este.

Nos 19 éves koromig gyermekorvoshoz tartoztam aki nagyon jó orvos volt. Aztán atkerultem felnőtt orvoshoz aki szintén jó volt de csak 1 evig volt alkalmam hozza tartozni mivel elment máshova lakni. Most 3 éve jött helyette egy új doktornő aki durva senkit sem akar betegbe felvenni gyógyszereket amiket szakorvos javasol nem akar felirni.. mikor a kozepiskolát befejeztem 2019ben utána 1 hónap múlva le szazalekoltak , Magasvernyomasra, egyik szem vaksaga csökkentlátás másik szemen és kétoldali idegi hallascsokkensre . Összesen 88%os egeszsegkarosodast kaptam és 12% egészségi állapotot. E kategoriaba soroltak. Ahogy leszatalekoltak elhelyezkedtem rehabilitációs megváltozott munkakepessegu cégnél. 5 éve itt dolgozom. Szinte ahogy sulit befejeztem 1 honapra leszazalekoltak azonnal munkaba alltam rehab rokkantakat foglalkoztato cegnel.Nos beteg vagyok most is és nem akar fekvenni betegbe szédülök a melegtől 161/97 a vernyomasom hányingerem van és nemakar betegbe felvenni


Évente egy évben kB 15 napot szoktam betegallomanyban lenni vagyis azelőtt mi előtt a régi doktornő volt ennyit voltam sosem léptem túl a 15 nap betegallomanyt amit a cég adott..most is jólesne legalább 3 napot pihenni ilyen rokkantnak foleg de nem akar betegbe venni mitcsináljak


júl. 9. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagy beteg. Az, hogy nem bírod a meleget, nem betegség. Pocsék, de akkor sem betegség.
júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Az, hogy nagy melegben kicsit szédülsz, nem ok arra, hogy betegállományban legyél. Menj el szabadságra.
júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A daedalon például recept nélkül kapható.
júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Nincs másik orvos? Vérnyomáscsökkentőt szedsz?
júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Keress egy másik háziorvost. Jogod van orvost választani. Menj vissza a gyerekorvoshoz, aki mindent tud rólad, a betegségedről.

Mondd el a gondod, kérdezd meg, kit ajánl.


A szakorvos által előíet gyógyszert köteles felírni, amúgy.


Félvakság, magas vérnyomás 44 fokban kiemelt kockázat.

júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5, akkor majd a fogleü orvos leírja, hogy nem foglalkoztatható.
júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, de szerintem minden második ember szédül 36 fokban,meg fejfájása van, ezért felnőtt háziorvos nem ír ki.
júl. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Nekem semmi bajom nincs, 2 napja sétáltam már így este, egyszer csak azt éreztem, hogy most azonnal össze fogok esni. Tartott vagy 2 percig, aztán jobban lettem.

Ez a meleg szinte mindenkit megvisel, nem ok a táppénzre. Menj szabadságra.

júl. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!