Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Agykoponya MR vizsgálatra...

Agykoponya MR vizsgálatra mehetek magánellátásban neurológiai beutaló nélkül?

Figyelt kérdés
Tavaly voltam neurológusnál memóriazavar miatt, elküldött Neuropszichológushoz, de arra nem tudtam elmenni, azt mondta, ha a vizsgálatok igazolják, akkor elküld koponya MR-re. Viszont én szeretnék csináltatni egy MR-t amit másik neurológussal utána egyeztetnék. Ezt így lehet?

jún. 21. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Tudomásom szerint magánellátásban is csak javaslatra csinálják meg.


Szóval nem úgy van, hogy besétálsz hogy te MRI-t akarsz csináltatni, hanem kell vinned egy papírt, amin egy orvos ezt a vizsgálatot javasolja.


De én most nem a beutalóról beszélek.


Ha van egy papírod, amin egy neurológus az MRI vizsgálatot javasol, akkor megcsinálják magánban természetesen, ha nincs ilyen akkor nem fogják.

jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem magenellátásban megcsinálják, pláne kontraszt nélkül. Igaz előtte bizonyára megkérdezi egy neurológus vagy egy radiológus, hogy miért szeretnéd
jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen mehetsz. MIért szeretnéd?
jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3.-nak


Szeretném megnézetni a fejem akárcsak szűrés jelleggel, hogy a memóriazavarok hátterében áll a valami rendellenes, vagy máshol keresendő az ok.

jún. 21. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Előtte nézess egy tsh-t mert az esetek többségében pajzsmirigy rendelleneség áll. Persze én megértem, hogy rászeretnél nézni. Nekem anno az orvosom nagyon nyögvenyelősen akarta adni a beutalót és végül kiderült hogy az agyalapimirigyemnél van egy daganat.
jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szoktak kérni beutalót, mert szükségük van a vizsgálat irányára. De elfogadnak háziorvosi beutalót is, nincs szüksége szakorvosra.
jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én márciusban csináltattam CT-t magánúton(nagyon súlyos fejfájásom volt, és a háziorvos nem igazán vett komolyan), nekem nem volt beutalóm, meg semmiféle szakorvosi véleményem. Annyi volt, hogy beutaló nélkül 5 ezer forinttal drágább volt. Tehát magánúton nincs szükség beutalóra. #6 MR-re nem adhat háziorvos beutalót(tudom mert én is kérdeztem), csak is kizárólag szakorvos adhat beutalót.
jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Ahol én voltam, ott kértek magánúton is beutalót, de az állami vizsgálattal szemben, ahova csak szakorvos adhat, elfogadták a háziorvos beutalóját is.
jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze mehetsz, én kontrasztanyagos és nélküli felvételt is tudtam készítetni, így ezzel mehettem az orvoshoz. Mondani fogják, amikor időpontot kérsz, hogy mi kell hozzá, de meg is tudod kérdezni telefonon. Nyugodtan hívd fel a helyet, ahová menni akarsz. Hidd el mivel magánrendelés, fizetsz érte, ezért segítőkészek és mindent el fognak mondani.
jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!