Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosan követel a magánorvosi...

Jogosan követel a magánorvosi centrum 50%-ot a lemondott vizsgálatból?

Figyelt kérdés

A mai napon, délután 3 órakor foglaltam időpontot, amit még az este, 20:45-kor lemondtam.


18:15-re szólt, lehet, az idegességtől nem tudok számolni, de szerintem 22 órával az időpont előtt mondtam le.


Azt írták, a foglalt időponttól számított 24 órát átlépve kell fizetni...ez elég beteg..



jún. 13. 23:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Ez lehúzás. Ne menj oda többet.
jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%
Hát, a 22 óra a 24-en belül van. Szóval ha ez a feltétel és ezt elfogadtad amikor időpontot foglaltál, akkor jogosan követeli.
jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi szerepel az ÁSZF-jükben. Ha világosan leírták, hogy mennyivel előtte díjtalan a lemondás, különben fizetős, akkor jogos. Ha nem volt egyértelműen leírva, akkor pedig nem. De ha foglaltál náluk, azzal elfogadtad a felételeiket is - amit mi itt nem ismerhetünk.
jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ne fizesd ki. Csak nem pereskednek pár ezer forint miatt. Max nem mész oda többet.
jún. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Jogosan. Benne van a szabályzatban, elfogadtad, fizess
jún. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Az általad lefoglalt időpontra már nem kerül be aznapra új beteg - az nekik veszteség.
jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kettessel értek egyet. A 24-22 az 2, gyors számolás és 18:15-kor kellett volna aznap lemondanod, hogy térítésmentesen ki tudj ebből lépni. Jogosan követelte, mivel ez 24 órán belül zajlott. Máskor légy körültekintőbb.
jún. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
89%
Nem értelek, 22 órával előtte mondtad le, a szabály szerint minimum 24 órával előtte kell, most mi a kérdés? Minden magán szolgáltatónál így van. Bár nem tudom ezt amúgy hogy lehet kikövetelni, de a gyakorlat az, hogyha valamikor megint mennél oda, akkor ezt pluszban felszámolják, vagy addig nem foglalhatsz ott új időpontot, amíg ki nem fizeted előre.
jún. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezen miért is vagy felháborodva?

Gondolom le volt írva, hogy ha 24 órán belül mondod le, akkor fizetni kell. 22 óra pedig bizony 24 órán belül van.

És nagyon gyorsan rájönnél, hogy miért is csinálják ezt, ha te is úgy dolgoznál, mint ők. Ha valaki nem megy el a foglalt időpontjára, az nekik kiesés, hiszen 1 napon belül már jó eséllyel senkit sem tudnak tudni oda berakni. És mondjuk mikor 10 betegből 5 meggondolja magát, az azért marha idegesítő.

Egyébként állami egészségügyben is bevezetném, mert miközben hónapos várólisták vannak, a betegek fele nem megy el az időpontjára, és még arra sem képes, hogy lemondja.

jún. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána a feltételeknek amit q magánrendelő szab meg. Részben jogosnak tartom, hogy fizetni kell, mert sok az ökör aki foglalni tud, de bemenni nem (nem rád értettem) az hogy lekésted a határidőt, már csak a feltételektől függ.
jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!