Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Amennyiben egyedülállóvá...

Amennyiben egyedülállóvá válok (válás miatt), akkor az önfenntartásom kárára is el kell lássam otthon, ágyhoz kötött 92 éves apám ápolását, nem segít ebben az állam, az egészségügy?

Figyelt kérdés

jún. 8. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide a válás? Amúgy meg nem, nem kell ellátnod. Kapcsolatot se kell tartanod vele. Rokontartasert indíthat pert, de az akkora összeg lehet csak, ami nem veszélyeztetheti a te megelhetesedet
jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Rakott karfiol ***** válasza:

Otthonba kell adni. A nyugdíja, plusz a rokonok, akik örökösök lesznek beleadnak X összeget.

Az államnak nem hoz már semmit egy 92 éves beteg ember. Csak a szavazatot esetleg. Szomorú valóság.

Szociális osztályon érdeklődj azért, vázold fel a helyzetet. Lehet tudnak szociális gondolzót kirendelni, vannak idősek részére menüs ebédek is sokkal kedvezőbben.

jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam meg a kérdést, illetve elfelejtettem kommentálni a részleteket. 3 éve én ápolom apukámat, amióta meghalt édesanyám. Válófélben vagyok nejemmel, eddig együtt laktunk vele és két kamasz gyerekünkkel. Így mindig volt, aki odafigyeljen apámra. Eddig tudtam otthonról dolgozgatni, 1,5 szobás lakásom ki volt adva bérlőknek, így onnan is volt bevétel. De ebbe a lakásba kell költöznöm válás után. Otthoni munkáim alkalmiak voltak, így ezentúl alkalmazotti viszonyt kell vállalnom (ismét), tehát nem tudok otthon lenni apámmal. Mivel újra talpra kell állni válást követően éjjel-nappal dolgozni fogok. De ezt nem tudom megtenni, ha közben nekem kell gondoskodnom apámról.

Idősotthonra nem telik, eddig sem telt! :( A legolcsóbb is havi 200 ezer, egy összegben pedig milliókba kerül. Ráadásul, bekerülni sem egyszerű, akár éveket kell várni szabad helyre.

Nincs senki más rokon, akinél el lehetne helyezni. Van egy féltestvérem, de neki nem apja az apukám, így ő rá nem lehet számítani.


Az érdekelne, milyen törvényre hivatkozhatok, mivel, miként, hol érhetek el bármilyen segítséget. (?)

jún. 9. 15:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs semmiféle törvény erre. Alapból apád felelős önmagáért, aztán a legközelebbi hozzátartozó, vagyis te és a testvereid, ha vannak. Lehet kérelmezni az önkormányzatnál alacsony jövedelem esetén házi ápolást, de ez pár óra max hetente. Maganuton vannak háziápolók, de nem olcsó. A havi 200 biztos nem takarja be.
jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!