Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A füleimet szeretném kimosatni...

A füleimet szeretném kimosatni, de a legtöbb helyen 20-30 ezer forintba kerül. Van olyan megoldás, ahol olcsóbb, esetleg ingyenes pl. orvosi beutalóval? Nem fáj a fülem, higiéniai okokból szeretném a kezelést, hogy a megkeményedett fülzsír eltűnjön.

Figyelt kérdés

máj. 30. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Háziorvos kimossa ingyen.
máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Háziorvosnak kötelező kimosnia, sőt egy kb. 15 - 20 éves rendelet alapján, nem is szabadna a dobhártya esetleges sérülése miatt. Viszont a háziorvos ilyen esetben adhat "Sürgős" beutalót a fül-, orr-,gégészetre.
máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam! Háziorvosnak NEM kötelező kimosnia!
máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Szépen befekszel a kádba, a fejedet bele rakod a vízbe, hogy a füledbe menjen, hajat is moshatsz, mert a sampon is oldja a fülzsírt. A patikában tudsz venni kis méretű 2ml fecskendőt. Ha végeztél a fürdéssel oda állsz a tükör elé a mosdóhoz és a kis fecskendővel, langyos vízzel egyszerűen ki tudod mosni a már felázott fűlzsírt. Én így szoktam megoldani magamnak, fél évente elég megismételni.
máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen megcsinálják a szakorvosi rendeloben a ful orr gegeszeten ahol tartozol. Itt se beutalo se idopont nem kell fuleszetre
máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Soha nem moshat haziorvos, viszont az orr-ful-gegen kimossak. Eloszor megnezik, mert gondolom, gyulladtan nem vallalnak.

Nekem ketszer total bedugult fulnel tortent, es meglepodtem, hogy a masikat is kimostak, es abbol is volt mit. De elvileg csak ugy nem jo kimosni ok nelkul.

máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
#6 mi ez a baromság, h háziorvos nem moshat? Már kb 10x mosta fülemet háziorvos 3 különböző településen, ahol eddig éltem.
máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7! Nem baromság, ez az igazság. Háziorvos nem moshatja ki. Az egy dolog, ha megteszi, de nem jár el szabályszerűen. Hidd el, tudom. Körzeti nővér vagyok.
máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

SZTK-ban (szakorvosi rendelőintézet) ingyen, ha van TB-d. (orr-fül-gégészet)

Nem kell beutaló.

máj. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A patikákban különböző fültisztító készítményeket kaphatunk, amelyek a tájékoztató szerint a fülben lévő fülzsírt feloldják, ezáltal megkönnyítik az eltávolítását, így elkerülhetjük a fültisztító pálcika veszélyeit. Fontos azonban, hogy nem érdemes vizes alapú készítményt választani erre a célra, hiszen a vízzel nem tudjuk feloldani a zsírt. A paraffin olaj könnyen elérhető, a fülbe csepegtetve ezzel jó eredményeket tudunk elérni."


Gyógyszertárban lehet kapni, belecsepegteted (kb. 5-6 csepp) a füledbe, vársz vele 15-20 percet, ez feloldja. A fejet ellenkező irányba kell fordítani hogy ne folyjon ki a fülből. Ha lejár az idő, egy zsebkendőt odateszel a füledre, oldalra billented és ráfolyik a feloldódott cucc.

máj. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!