Sok orvosnak hogyan fér bele az idejébe a több helyen történő magánrendelés, ha állítólag a kórházban vannak éjjel-nappal, és miért nem elég nekik az állami fizetés?
Megint csalódtunk több orvosban: sajnos sokhoz kell járnunk, de egyre rövidebbek a rendelési idők. (Ez persze nem csoda, hiszen ha a (fő)orvos oda akar érni a heti 2-4 magánrendelésére, akkor el kell, hogy menjen előbb a munkahelyéről.) Aztán gyakran vagy nem kerül ránk a sor, vagy csak egy-két perc, egy-két perc alatt pedig mit lehet megtudni egy betegről, akit x hónappal korábban látott...
Azt pláne nem értem, hogy az orvosi bértábla szerint a többség millió (az orvosok átlagéletkora nem alacsony), vagy éppen 50 év körül már nettó 1,2 milliót keres. Plusz az ügyeleti díj hétköznap 9000/óra, hétvégenként 11000/óra. (Állítólag muszáj havi 20 órát ügyelniük.) Azért ebből csak futja valamire, nem?
De ez nem elég, mennek magánrendelni heti 2-4 alkalommal.
(Csak be kellene vezetni, hogy valaki vagy államiban dolgozik, vagy magánban, de a kettőt együtt nem engedném.)
Nettó havi egymillió 50 évesen???
Bocs, de azért ötven évesen eljutni oda, hogy csak egymilliót keresel egy erős egyetem után felelősségteljes melóval az elég szánalmas.
Nem kell csodálkozni, hogy aki teheti, magánrendel.
Állatorvos barátnőm 200 ezerért ment el "állami szektorba" dolgozni, de másik ismerősöm sem keres többet 260 ezernél (szintén állami intézmény.).
Ha nem magánrendelnének vagy járnának házhoz napi 3-4 órában, lószrt nem hoznának haza és EZ a szégyen.
Ja, és ezt úgy, hogy az ismerősöm nem egyszer 10-12 órázik a kórházban, és így sem keres semmit.
Pályakezdő orvos vagy semmit nem kapsz, ez tény. Lehet vergődni.
Én ismerek olyan nyugdíjas orvost, aki még a kórházban is dolgozik és van magánrendelése is :) Én nem gondolom, hogy a pénz motiválná, hiszen már mindent elért, amit akart. Ez az élete, a betegei szeretik, számítanak rá.
De sok olyan nem orvos nyugdíjas van az ismerősi körben, akik akár önkéntesként is dolgoznak, mert számukra így teljes az élet, nem bírják a semmittevést, meg nem tartják szellemileg kielégítőnek a házimunka-kiskert-unoka feladatokat.
A magánrendeléseknél meg az a helyzet, hogy hiába van több helyen is valakinek, ha megnézed általában egy héten 1-1 nap, és az is csak pár órában.
A teljes munkaidőben foglalkoztatott orvosoknak a munkaideje napi 8 óra és ezt mindenképpen le kell töltenie, ez egy kormány rendelet és ellenőrzik is, persze biztos van ahol nem annyira foglalkoznak ezzel, de ugye nagy a rizikó is, hiszen, ha a rendelési idejét nem tölti ki és akár egy beteg is panaszt tesz, akkor annyak vannak következményei. Vannak olyan orvosok is, akik csak rövidített munkarendben dolgoznak, vagy vannak akik nyugdíjasok és önkéntesként dolgoznak fizetés nélkül, ők a rövidebb rendelés után elmehetnek akárhová. Ugye a pénz az már más kérdés, mert akinek több pénze van, milliókat keres havonta, nekik nagyobb az életszínvonaluk is, eleve magasabba a havi kiadásuk is és az, hogy kinek mire futja az megint annak a kérdése, hogy gazdag vagy gazdagon él.
Egy orvosnak amúgy megtiltani nem tudod, hogy ne dolgozhasson magánban is és államiban is egyszerre, a rendes munkaidő kitöltése után azt csinál amit akar, az meg hogy mennyit dolgozhat összesen 1 nap, az a munka törvénykönyvében le van írva. Egyébként meg mindenhez OKFŐI engedély kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!