Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol tudok beutaló nélkül,...

Hol tudok beutaló nélkül, magánban tüdőszűrést/röntgent csináltatni Budapesten a Nyugati pályaudvar környékén?

Figyelt kérdés

Próbáltam a google-t használni, de egyrészt fogalmam sincs hogy az xyz. kerület az melyik környék, másrészt mindenhol lakcímkártyákról meg beutalókról ír a weboldal…


Szóval a kérdésem hogy ismer valaki olyan helyet, ahova foglalhatok magamnak egy időpontot, odamehetek és csinálnak egy tüdőröntgent macerázás nélkül, nem kell hozzá mindenféle beutaló meg nem várják el hogy x helyen lakjak hozzá?


Nyugati pályaudvar - Kálvin tér - M3 metró vonzáskörzet érdekelne helyileg.


máj. 8. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Próbálkozzál a Medicovernél (Váci út 29-31), de ők is azt írják, hogy szakorvosi vizsgálat után.

Állami ellátásban írnak lakcímkártyáról meg beutalóról, magánban nyilvánvalóan nem.

máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az Affidea pedig a Mammut 2-ben van, nem 3-as metró, hanem 4-es/6-os villamos, de csak pár megálló a Nyugatitól. [link]
máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1

Medicover azt írja, minden esetben szükséges beutaló.


#2

Az oldalukon az van, nem alkalmas daganatos betegség szűrésére, én meg pont emiatt csináltatnám. :(

máj. 8. 14:45
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Ezt hol írják? Mind a kettőt. Linkeld be.
máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4


A saját oldalaikon…


[link]


“A vizsgálathoz – a röntgensugár okozta terhelés miatt – minden esetben szükség van egy írásos orvosi javaslatra, beutalóra.”


[link]


Tüdőröntgennél a kis info bubiban: “Tünet és panaszmentes esetben végezhető mellkas röntgenvizsgálat. Daganatos betegség kiszűrésére nem (vagy nem mindig) alkalmas.”

máj. 8. 15:44
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt a javaslatot a saját orvosuk is meg tudja tenni, nem kell hozzá állami orvos. Én is mondtam, hogy orvosi vizsgálat után. A "nem mindig alkalmas" pedig ugyebár közel sem azonos jelentésű a "nem alkalmas"-sal. Mindig a legegyszerűbb vizsgálattal kezdik, és ha orvosilag indokoltnak találják, akkor további vizsgálatokkal folytatják.
máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De nem akarok több körös orvoshoz mászkálást…

Régen volt a lakhelyemen ilyen, meghirdették hogy x nap tüdőszűrés, csak oda kellett menni (nem kellett se időpont, se beutaló, se semmi más) aztán megcsinálták, pár perc volt az egész ügy. Csak sajnos már pár éve nincs, ezért keresek hasonló alternatívát.


A “vagy nem mindig” zárójelben van, szóval én azt kisebb jelentőségű megjegyzésként értelmezem.

máj. 8. 15:55
 8/16 anonim ***** válasza:
De mért olyan nagy probléma a háziorvosoddal beutalót íratni, és utána elmenni? Ha egyszer csak orvosi javaslatra lehet. De az Affideában nem írnak ilyet.
máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

Őszintén azt se tudom ki a háziorvosom, az előző nyugdíjba ment pár éve, azóta nem is tudom kihez tartozok, nem vagyok “beteges típus”. De bárki is, az biztos hogy nem tudok elmenni hozzá (2 nap szabi lenne odamenni és vissza, jelenleg máshol tartózkodok mint a bejelentett lakcímem).

Gondolom ő is oda tudna beutalót adni ahova tartozok lakhely szerint (?) ezt nem tudom, sose kellett még beutalót kérnem 😅😅


Meg voltam már olyan szűrésen amihez nem kellett, szóval tudom hogy létezik ilyen opció.

máj. 8. 17:30
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor létezett egyedi alkalommal. Ez nem állandó. Nem úszod meg. Ha az embernek orvosi problémái vannak, muszáj orvoshoz mennie. Ha máshol tartózkodsz, mint az orvosod, akkor ez utazással jár.
máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!