Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosok régen hogy...

A háziorvosok régen hogy tudtak minden hozzájuk forduló beteget aznap ellátni?

Figyelt kérdés
Már nem először fordul elő és nemcsak velem, hogy 1-2 nappal későbbre adnak időpontot. És mit mondjak, elég ramatyul érzem magam. Igaz, nem infarktusom van.
jan. 11. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Úgy, hogy reggel mentél nyitásra, vártál 3 óra hosszát mire sorra kerültél, aztán meg aki később jött, mondták neki, hogy inkább menjen haza, mert ma már úgyse kerül sorra.
jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nálunk nem kellett sokat várni, max. 1 órát. Legjobb esetben 4 órát rendelt, de az utolsó órában már hiába mentél, mert betegek híján hazament.
jan. 11. 14:37
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy a covid idején rájöttek, mennyire kényelmes nekik, ha a betegek időpontra járnak, nem csak úgy egymás után, ahogy következnek. Nálunk a kórházban ki van írva a szakrendelők ajtajára, hogy a megnövekedett betegszám miatt csak időpontra lehet érkezni. Érdekes, Magyarország népessége folyamatosan csökken, a betegek száma akkor mitől nőne??

Régebben ha el akartam menni egy szakrendelésre, akkor elmentem, kiültem a soromat és majd behívtak. Nem így, hogy egy általános szemészeti vizsgálatra is csak 2-3 hónappal később kapok időpontot.

jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a rendelés első 3 órájába foglalkoznak olyan betegekkel akik úgy mennek oda. Persze 20-30 fő mindig van ott a rendelés előtti percekben már, de akkor sokszor akik csak papírért mennek vagy gyógyszert akarnak vagy visznek oda valami leletet azt gyorsan beszedik és egyből elküldik azt akit mondjuk tovább kell máshoz vagy haza ha épp nem indokolt hogy az orvos ránézzen. Akkor úgy a rendelés első 20 percében ezt letudják és egyből kevesebb ember marad ott. Aki meg telefonál hogy időpontot kérjen vizsgálatra annak azt mondják hogy mondja meg mi a baja és ha csak megfázás, stb... akkor mondják hogy azért ne menjen be, kiírnak pár gyógyszert, ha táppénzre akar menni kiírják 2-3 napra és akkor kell visszamennie vizsgálatra, ha akkor minden rendben akkor mehet dolgozni, ha nem akkor marad még táppénzen. De sokszor csinálja azt az orvos hogy ha betud menni rendelés utolsó 2 órájába akkor berendeli arra, mert azt az idősávot arra tartják fent hogy letudják az időpontos betegeket, meg azokat akik valami alkalmassági vizsgálatot akarnak kérni, vagy kérnek beutalót olyan szakrendelésre ahová ez indokolt.
jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Úgy, hogy az régen volt, most meg most van. Például sokkal kevesebb beteg jelent meg a rendelésen, hiszen sokszor egy orvos jutott 6-7 településre, de nem volt tömegközlekedés, vagy autó korlátlan számban, lovas kocsival meg nem volt mindenkinek kedve zötykölődni, ha csak annyi volt a panasza, hogy náthás. Most a legkisebb panasszal is már ott ülnek a váróban az emberek, hiszen így vagy úgy, de jóval könnyebben megközelíthető a rendelő. Ehhez bejöttek a munkahelyek is, ha valaki beteg és nem tud bemenni dolgozni, ahhoz táppénzre lesz szüksége, míg anno sokkal többen dolgoztak pl földeken, nem volt kinek számot adni a hol létünkről, egyébiránt meg a munkát mindenképpen el kellett végezni, tehát betegen is kimentek kapálni, ha mozogni tudtak.

Ezen kívül volt idő, amikor a rendelési időt maguk a betegek is rugalmasan kezelték és szemrebbenés nélkül állították fel az orvost a vasárnapi ebéd mellől, vagy hajnali 2-kor rángatták ki, ha valaki akkor találta ki, hogy keresztbe áll a fing a s3ggében. Most már ugye ez nincsen, hiszen a háziorvosok döntő többsége (éppen emiatt) nem lakik már a rendelő közelében, lehetőleg nem is az adott településen, így kénytelen mindenki a rendelési idővel gazdálkodni.

Hát így.

jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a 4 órás rendelés első órájában lehet időpont nélkül menni a Covid kezdete óta. Előtte nem kellett időpont. És max fél órát kellett csak várni vagy még annyit sem.
jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az is van, hogy az orvosok átlagos életkora magas, tehát ők gyorsabban fogynak, mint a lakosság. Egy orvosra több beteg jut.


Nálunk amúgy (Bp. külső kerülete) a háziorvos azonnal fogad szinte, a szakrendelésre heteket vagy hónapokat kell várni.

jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
A naptárat ki kellene dobni, csak megy az idő vele, helyette a betegekkel kellene többet foglalkozni. Aki tényleg rosszul van, az kivárja a sorát.
jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mivel többször voltam SzTK szakrendelésen,láttam az aszisztens kezében a papírt,sorszámozva volt 13 aznap ennyi beteget hívtak be .Ha valaki nem jött meg,megvárták a következő beteg ídőpontját .Híába mondtam én következem,várja meg az időpontját .Közben a rendelőben jól elcseverésztek.Aztán olyan is van ahova az van kiírva,az időpont csak tájékoztatás jellegü.A Covid nagyon kényelmessé tette az orvosokat.

Ha nem lennének betegek milyen munkát választanának maguknak ?

jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8.

Várja a rossebb. Mindig is időpontra kellett volna, amióta van telefon. Gyűlöletes dolog ott ülni még 20 beteg között és hallgatni, ahogy Mari néni már 20 perce csak bent trécsel a dokival, meg vihorásznak.

jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!