Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Honnan tudjam hogy milyen...

Honnan tudjam hogy milyen lúdtalp betétet vegyek?

Figyelt kérdés

Voltam ortopédián és mondta is a doki hogy lúdtalpas vagy meg h nagyon gágognak a lábaim, és ha nem kezdek vele valamit már fiatal koromban nagyon fájni fog a lábam, és fáj is néha. Viszont csak ennyit mondott, meg azt hogy ő nem tud velem mit kezdeni mert már elmúltam 18. Végül mondta hogy vegyek valamilyen lúdtalp betétet ami jó is.

Semmi egyebet nem mondott, vagy írt fel. Szóval mégis milyet vegyek, mert gondolom van többféle és lövésem sincs milyen kellene. Ha valakit kicsit jártas a témában és tudna tanácsot adni hogy milyet és hol azt nagyon megköszönném.:)


2010. okt. 16. 22:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy nem tudom hogy lehet e esetleg személyre szabottat csináltatni? Ha igen hol és mennyiért?
2010. okt. 16. 22:10
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy normális orvoshoz, az felirat neked való betétet - olyat egy ORVOS nem mondhat, hogy valamilyet vegyél...
2010. okt. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol laksz, de mondjuk Budapesten vannak olyan gyógycipészek, ahol mintát vesznek a lábadról és kifejezetten rád készítik a betétet. Nem olcsó, két éve ötezer volt.
2010. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szolnokon lakom, nem tudom hogy itt van e hasonló..:(
2010. okt. 16. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj el másik orvoshoz. Amúgy gyógyászati segédeszköz boltban tudsz venni lúdtalp betétet. Van olyan, ami teljes hosszúságú betét, tehát végigéri az egész cipődet és van olyan, ami csak a lúdtalpad "elejéig" ér, kb. 2/3 talpig.

Én olyan 5 éve vettem, akkor receptre olyan 3000 Ft volt (50 %-os támogatással), gondolom ez is csak drágább lett azóta.

És ha valóban fáj a lábad néha, akkor tényleg feltétlenül menj másik orvoshoz, mert ezzel javulni fog a helyzet.

2010. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam egy fórumon:

"A GYÓGYCIPŐ KFT-nél Szolnok Ady E. út 6-8. sz. alatt készítenek számítógépes lábvizsgálattal egybekötött Thermoplast betétet, mely személy szerint nekem is és a családom minden tagjának bevált."

[link]

2010. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a linket és hogy utánanéztél. Arról esetleg nincs tipped hogy mennyibe kerülhet ez a számítógépes vizsgálattal készített egyéni lúdtalp betét?
2010. okt. 16. 22:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondom, hogy nekem két éve 5000 volt, de megéri. Csak nem minden cipőbe fér bele, külön program a hozzá való cipő vásárlás. Viszont a lábfájást tényleg elmulasztja.
2010. okt. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!