Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 67%-os rokkantnyugdíjasként...

67%-os rokkantnyugdíjasként elmehetek-e ápolási segélyre édesanyám mellé?

Figyelt kérdés
Egyiken sem dolgozunk.Utazni mozgás nehézségei miatt nem tud.Izületi és reuma problémái állandó kezelést, orvosi, kórházi ellátást igényelnek.A háztartás ellátása is korlátozott.Vérkeringés és vérnyomásproblémái is vannak.A kettőnk jövedelme 60 000Ft.
2008. dec. 27. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Te vagy rokkantnyugdíjas? Akkor nem kérhetsz ápolási segélyt. illetve kérhetsz, de akkor a rokkantnyugdíjat veszik el. Egyébként a háziorvostól kell kérni vmilyen papirt, hogy ápolási segélyt akarsz igénybe venni édesanyád után, és majd az illetékes önkormányzat dönti el, hogy jogosult vagy-e rá vagy sem.

De én úgy tudom, hogy mivel az ápolási segély bejelentett munkaviszonynak számít, nem igényelhető:

-ha van munkahelyed

-ha tanuló vagy

-ha rokkantnyugdíjas vagy.

Remélem tudtam segíteni.

2008. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Biztosan nem kérhetsz. Gyes mellett sem lehet.
2008. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Jól írták előttem, nem kérhetsz ápolási díjat, mert egy ellátást már igénybe vettél. Ezek kizárják egymást. A törvény max. 4 órás munkaviszonyt engedélyezne, de rád ez nem vonatkozik, mivel a rokkantnyugdíj rendsazeres jövedelemnek számít.
2008. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig jár!!!


AZ ÁPOLÁSI DÍJRA VALÓ JOGOSULTSÁG TOVÁBBRA IS FENNÁLL, HA az ápolási díjban részesülő személy számára SAJÁT JOGÚ NYUGELLÁTÁST ( ide tartozik a rokkantsági nyugdíj, az öregségi nyugdíj, és a baleseti rokkantsági nyugdíj) ÁLLAPÍTANAK MEG, FELTÉVE, hogy az ápolási díjat a nyugdíj megállapításának időpontjában több mint 10 éve folyósítják. GYERMEKGONDOZÁSI SEGÉLY, GYERMEKNEVELÉSI TÁMOGATÁS FOLYÓSÍTÁSA MELLETT IS MEGÁLLAPÍTHATÓ AZ ÁPOLÁSI DÍJ � az egyéb jogosultsági feltételek fennállása esetén - AMENNYIBEN AZ ÁPOLT FOKOZOTT ÁPOLÁST IGÉNYLŐ, SÚLYOSAN FOGYATÉKOS (Ebben az esetben, csak az ápolási díj és a gyermekgondozási segély, vagy a gyermeknevelés támogatás összege közötti különbözet folyósítható ápolási díj jogcímen!)

forrás:

[link]

2008. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek! Megkeresem a körzeti orvost és az önkormányzatot is.
2008. dec. 28. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!