Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem műthető édesanyám...

Miért nem műthető édesanyám tüdő daganata? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A tüdő mindkét felén 5 mm daganat van,ami kicsinek számít,de az orvos szerint nem műthető,egyből kemoterápiát javasolt.Azt olvastam a műthető betegek túlélése nagyobb.
2011. máj. 21. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az orvos nyilván azért nem operálja, mert nem akarja, hogy belehaljon. Meg 5-5mm az nem olyan őrülten nagy. Rosszabbat tesz vele, ha emiatt felnyitja a mellkast, tüdőt cs.szteti... igaza van, h kemózik.
2011. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ettől meggyógyulhat,vagy csak megnyujtják kicsit az életét? Iszonyatosan félek,anyukám még csak 56 éves!
2011. máj. 21. 14:58
 3/12 tetris ***** válasza:
Az orvos a szakember ebben a kérdésben, bízz meg benne. Ez a daganat, mégha kettő is van belőle olyan kicsi, hogy még a kemo is elmulasztja. Felvágni a mellkast, a bordaketrecet, aztán külön-külön a két tüdőt, óriási megterhelés a szervezetnek. Ezt onnan tudom, hogy férjemet a szivével operálták, szét kellett vágni a mellkasát, és a vágás helye a mai napig is érzékeny neki. Minden frontot megérez, és a mozgás is nehézkes a nagy seb miatt. Hiába gyógyult már be teljesen a műtéti heg, de ott, ahol már egyszer megbolygatták, a legtöbbször már mindig ilyen érzékeny marad.
2011. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Meggyógyulhat!!!Idejében vették észre mert még kicsi ezért kemozzák mert ettől visszahúzodik elvileg és felesleges a műtét mert több kárt csinálna mint hasznot.
2011. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bár úgy lenne és tényleg elmulasztaná,de annyi rémes történetet hall az ember
2011. máj. 21. 15:01
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha kicsi a daganat az egyértelműen arra utal,hogy korai a stádium?
2011. máj. 21. 15:02
 7/12 anonim ***** válasza:
A daganat helye, mibenléte lehet az oka, hogy nem műtik. Lehet az is, hogy az egyik áttéte a másiknak. A kemoterápia sokat javíthat, sőt teljesen gyógyíthat. Bízzatok az orvosokban. Ez legalább annyira fontos, mint a kezelés.
2011. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon bízunk a gyógyulásban,egyébként a köhögésen kívül nincs semmi baja,étvágya is jó,csak fél szegénykém.
2011. máj. 21. 15:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Most mondjam azt, hogy az én anyum csak 42 volt, mikor meghalt?


De a doki érti a dolgát, bízz meg benne, és próbálj minél pozitívabban hozzáállni - meggyógyul, minden rendben lesz, stb. Elhiszem, hogy félsz... Remélem, felépül.

2011. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,reménykedünk.Engem az bíztatott,hogy kicsik a daganatok,mert 5 mm az elég kicsi....
2011. máj. 21. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!