Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért írnak náthára és vírusos...

Miért írnak náthára és vírusos torokgyulladásra Fenistil cseppet a gyereknek? Napi 3x15 cseppet. Az nem allergiára van?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a vírusos náthát nem tudják kezelni, csak tünetileg. Köhög is a kisgyereked? Nekem eléggé köhögött a fiam, amikor ezt kapta. Ez állítólag csökkenti a köhögési ingert.
2010. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak ezt az egyet írták fel? Általában antibiotikumok mellé szoktak antihisztamint adni, így kisebb az allergiás reakció kialakulásának veszélye.
2010. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Antibiotikumot nem kapott, kicsit köhögött, de nem volt vészes. Aztán 5 nap után bevallom már csak este adtam neki, mert nagyon elbágyasztotta és egész nap nyűgös volt és a náthája is enyhült. Ez a múlt héten volt, de még ezen a héten is folyik az orra és éjjel 1x van egy erősebb köhögés-sorozata, ami kb. 1 órán át tart.
2010. szept. 25. 23:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember, de nekem az az elméletem, hogy a nátha tulajdonképpen allergiás reakció a vírus testidegen fehérjéire. Szoktak orvosok allergiaellenes szert adni náthára, csökkenti a tüneteket.
2010. okt. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!