Miért éhgyomorra kell vérvételre menni ha pont az nem a valós képet mutatja?
Most arra gondolok, hogy én mondjuk minden este sörözök, meg vacsorázok egy nagyot, aztán reggel is eszek, kávézok , cigizek stb..
Na most nem úgy lenne valósabb képe a vérképnek ha a szokásos életvitelem után mennék el?
Most ha megyek és előző nem emiatt nem sörözök meg vacsorára is csak keveset eszek, vizet iszok, reggel szintén és úgy megyek az más képet mutathat nem?
Azért, mert úgy objektív. Ha mindig éhgyomorra mész, úgy összehasonlíthatóak az adatok. Mert mindenkinél egyformán éhomi a mérés. A labortesztek referenciatartományai is erre vannak beállítva.
Hogy lehetne összehasonlítani Gipsz Jakab értékeit - aki mondjuk egy fél csülköt plusz három sört reggelizik azzal, aki egy szelet pirítóst meg üres teát iszik...?
Ez egy jó kérdés, tök jó hogy ilyeneken gondolkodsz! :D
Azért kell éhgyomorra menni, mert ha eszel iszol előtt az picit eltol néhány értéket vérzsírok, cukor stb. egy bizonyos irányba (ugye étkezés függő hogy mennyire), na már most mi nem arra vagyunk kiváncsiak hogy te tegnap töltött káposztát ettél-e vagy szalonnát tojással vagy csak egy sima salátát, hanem a szervezeted általános állapotára.
Erről pedig akkor kapunk jó képet, ha éppen nem torzítja semmi.
De ettől függetlenül ha valaki sokat iszik vagy nagyon zsírosan esteleg cukoran táplálkozik az ugyan úgy látszik a vérképén, csak nem torzít bele az aznapi kaja.
Tehát pl ha valaki cukrot cukorral eszeik akkor átlagba is magasabb az éhgyomri vércukra, de ha reggelire benyomott valaki egy jeges kávét fagyvial akkor nem tudom hogy alapból is magasabb lenne-e neki a cukra, vagy csak a fagyi tolta fel.
Kb. ez igaz minden értékre.
Mert nem az a normális, hogy sörözöl és bezabálsz este.
Ezekre nincs szüksége a szevezetednek a megfelelő működéshez, és nem arra kíváncsiak az orvosok hogy a te életviteled mellett hogyan funkcionálsz.
Arra kíváncsiak, hogy alaphelyzetben "hogyan működsz".
Ha olyankor jó minden, akkor a többit te rontod el.
A szervezetet nem lehet átállítani egy neked tetsző életvitelre.
Az éhhomi vérvétel értékelhető a legjobban, mert ez mindekinél nagyjából azonosan értékelhető adatokat ad.
Ha eszünk-iszunk mulatunk természetesen az megváltoztatja az adatokat, de azok változása erősen függ az elfogyasztott ételektől italoktól (nem víz)és azok időpontjától.
Na ezt próbáld meg értékelhetően bekalkulálni a látott vérképbe.
Nagy szórás lehet a valósághoz képest..
Nem, hiszen nem ez a fontos, hanem hogy ezek milyen hatással voltak rád.
De ha jelenleg is benned vannak, tehát ittál ettél vérvétel előtt nem látszik hogy jelenleg milyen állapotban van a szervezeted.
Az egy másik mérés lenne, és annak is lenne értelme. De nem utána másnap reggel, hanem mondjuk a hambi-sör-fagyi uán egy órával lenne érdemes nézni egy vércukrot mondjuk. Ez kiegészítené az éhgyomri értékeket.
Az éhgyomriból kiderül, hogy mennyire képes a szervezeted rendben tartani téged. Ez egyfajta "alapjárati" mérés, ahogy egy autónál is megfigyelheted, milyen az alapjárata, és mindegy, hogy a gazdája egyébként hogy szokta hajtani.
A dorbézolás utáni egyórásból meg kiderülne az, hogy mennyire cibálod meg magad ezzel az életvitellel, mennyire bírja ezt az anyagcseréd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!