Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Váladékozni kezdett a „v...

Váladékozni kezdett a „varratom”, orvos, vagy várjak még? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Három hete volt gerincműtétem, relatív nagy vágással, 25cm. Egy hete szedték ki a varratokat, és pár helyen beleszakadt a cérna, mert benőtte a bőröm.

Ma reggel vettem észre, hogy alul, ahol eléggé meg cincálták, sárgás váladék jön ki, illetve a kötésen látszódott a folt.

Várjak vele, hátha átmeneti a dolog, netán természetes, vagy menjek dokihoz?

Ezelőtt már 3 gerincműtétem volt, de egyiknél sem tapasztaltam ilyet, pedig akkor még a cukrom is magas volt, most meg tökéletes az értéke!


2010. szept. 21. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
orvos, ezzel nem játszanék
2010. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem mutasd meg.


nekem télen volt epekőműtétem, és nálam is az egyik kis lyuk a köldöknél elkezdett váladékozni (a 4 lyukból 1). bementem az ügyeletre, körberöhögtek, illetve lecsesztek, hogy ilyen problémákkal miért zaklatom őket, amikor vannak súlyosabb esetek is...

tudni kell, hogy én is cukorbeteg vagyok, ráfogták a cukromra, pedig folyamatosan mértem, és minden oké volt.


bementem a patikába, megmutattam nekik, és modnták, hogy durván néz ki, két szert adtak:

- az egyik hidrogénperoxidos folyadék. rá kell a sebre cseppentgetni, és elkezd pezsegni, amíg "koszos". szóval ez a tisztításhoz kellett.

- a másik a betadine oldat, amivel napközben a kötés alatt tartottam.


pár nap alatt rendeződött a probléma, éljenek a patikusok!

(az orvos meg, amíg elmondta, mekkora egy szemétláda vagyok, már rég megnézte volna normálisan a sebet... Ja, és busszal mentem be egy külvárosi kerületből a sotéra, műtét után... télen...)

2010. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
második voltam: az ügyeletes azt mondta, hogy a varrat kilökődése kb. 2 év után várható, ha várható. (nekem félig kilógott a köldökömből, és egyre jobban gyennyedzett, és fájt.
2010. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem is mutasd meg az orvosnak, 3 hét már túl sok idő, hogy természetesnek lehessen nevezni a váladékozást. Kimossák, fertőtlenítik és kész, de megelőzhető egy esetleges komolyabb fertőzéses gyulladás. Jobbulást!
2010. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!!!

Valahogy megpróbálok eljutni a dokimhoz, sajnos csak szerdán rendel, és nem egyszerű egyik-napról a másikra kocsit szerezni! :-(

2010. szept. 21. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!