Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van okom félni egy jobb...

Van okom félni egy jobb oldali lágyéksérv műtéttől?

Figyelt kérdés

Lassan műteni fognak és életemben ez az első komolyabb műtéttem és nem tudom mikre számítsak és bevallom kicsit félek is.

Aki ezen át esett leírná mikre számítsak stb?


2022. máj. 18. 06:26
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy rutin műtétnek számít, nem kell félned tőle, másnap már mehetsz is majd haza :)
2022. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztaltam már. A háziorvos elküld sebészetre, időpont megadása után kivizsgálnak, befekszel, másnap elvégzik a műtétet. Nekem ún. laparoszkópiásan csinálták tehát nem vágtak hosszú sebet, csak kb. 4 centiset és azon keresztül terítettek szét egy hálót. Az első napon kicsit fájdalmas volt a járkálás, de tűrhető és kötelező. Nővér megmutatja (bemutatja, hogyan kell fájdalommentesen (kis fájással) felkelni az ágyból), azaz nem előre dőlve, hanem arra az oldalra dőlve, ahol nincs a seb. Harmadik napon jöttem haza. Utána már csak a varrásszedésre mentem be. Nincs miért izgulnod. Na nem vagy besz@ri, semmi különös. Azóta nincs problémám, csak elejével nem szabad nehezet emelni. Magad megérzed, hogy mikor mennyi emelhetsz.
2022. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelőnek egy kérdés , és ugyan úgy emelhetek bármennyit ahogy eddig életem végéig?? Tehát nem leszek lekorlátozva súlyokkal kapcsolatban? Persze kivéve műtét után nyilvan, de remélem érti a kérdésem
2022. máj. 18. 19:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy emelhetsz -e majd 60kb-os zsákokat, vagy ha súlyemelő - vagy olyan súlyokat -, azt kérdezd meg az orvostól. Nagyon idős vagyok és én már kb. 10 kilót megemelhetek. Minden jót, ne félj!!! Miután felültél, mindig oldalra dőlve kelj fel az ágyból. Az első nap volt a nehezebb, amikor WC-re kellett menni. Másnap már jobb volt. A harmadik nap már észre sem lehetett venni a járásomon, hogy biccentenék.
2022. máj. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!