Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nincs szándék itt arra,...

Miért nincs szándék itt arra, hogy egy okkal kirúgott egészségügyes helyére legalább 2 jelentkezzen, és válogathassanak a kórházak a jó szakemberek között? Akkor nem lennének ilyen cikkek?! link. Miért nem emelik végre normálisan az eü bért?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2022. febr. 20. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Mert itt nem csak a bér a probléma, hanem az egész rendszer el van b.szva. Évek óta egyre lejjebb süllyed a színvonal, a Covid erre még rátett egy lapáttal, de ez nem csak a bérektől függ.
2022. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem meg minden probléma alapja az alulfizetettség. Ha a főnővér kirugná aki nem oda való akkor nem lenne ilyen. De mivel a főnővér nem mer kirúgni senkit mert nincs helyette más, és ha nem lesz senki az ő főnökei is letolják, és nem tud beosztást készíteni, az osztály még rosszabb helyzetbe kerül, és így tovább.
2022. febr. 20. 15:18
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Mert a kormánynak nem érdeke a normális eü ellátás. A legtöbb nagy magánintézménynek a vezetője fidesz közeli emberke.

Egyébként a megoldás hosszú távon valóban ez lenne, de ahhoz még sok idő kell, hogy elegendő személyzetet kiképezzenek, hogy lehessen válogatni.

2022. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az egészségügyi végzettséggel rendelkezők több 10 ezerrel többen vannak, mint ahányan jelenleg benne dolgoznank, ezt a szakdolgozói kamara oldalán olvastam. Tehát van tartalék.
2022. febr. 20. 15:59
 5/20 anonim ***** válasza:
31%
A bért most emelték. Mennyit keressenek? Kapásból fél milliót? És akkor mi lesz velem? Járjak továbbra a gyárba 3 műszakba havi 190-ért? Ne vicceljünk már.
2022. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Most emeltek 20 szazalekot, tavaj semmit. Az infláció miatt az nem er egy fabatkát sem. Meg lehet nézni a bertáblát, nettó 200 250 ezer ft alatt van a 90 százalékának a bére. Ezért a munkáért ez semmi.
2022. febr. 20. 16:54
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Tudod 5-ös, értelmes országokban magasabb végzettség, felelősségteljesebb munkakör, hiányszakma = több fizetés.

Ugyanis a gyárba 3 műszakba egy betanított majmot is be lehet rakni, egy ember betanítása meg cirka 3 nap. Ezzel szemben egy eü dolgozó 4-6, vagy akár még több évet tanul, és ha belőlük nincs elég, akkor a magadfajta gyári munkást nem tudják 3 nap alatt átképezni.

Szép gondolat, hogy minden munka fontos meg ugyanannyit ér, csak baromira nem igaz.

2022. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

7


Teljes mértékben igazat adok neked 7-es, viszont pont most olvastam egy cikket egy egészségügyi ágazatban lévő szakértőtől. Nem tudom mi a pontos megnevezés. Mindegy is.


Ő például azt mondta, hogy ami volt most béremelés, az valójában nem tett jót az egészségügynek, hiszen míg korábban egy sebészt motivált az, hogy hány embert műt 1 nap, hiszen az több pénz, most nem motiválja semmi anyagi szándék, hiszen akkor is megkapja a havi 1.5 milliót ha csak napi 2x műt, miért műtene 4-et? Ugyanígy az ügyelet, nem motiválja őket semmi az ügyeletre, hiszen az ügyeleti díj az nem is alapbérhez kapcsolódik. Miért vállalna 1 hónapban 2 ügyelet helyett 8-at, ha önmagában az ügyeleti díj aprópénz számára az alapbérhez képest? Pár hónapja ezért kardoskodott a MOK, hogy nincs ügyeletre orvos, emeljék az ügyeleti díjat. Persze hogy nincs, te sem vállalsz túlórát ha keresel annyi pénzt hogy nincs rá szükséged. Túlórázni anyagi megfontolásból szoktak az emberek, nem unalomból. És ez teljesen jogos felvetés...


Pontosan ezért írtam az első válaszomban, hogy nem a bér itt a legfőbb probléma, hanem rendszerszinten nem jó az egész egészségügy.

2022. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A sebész nem azért nem műt sokat most mert magas lett a fizuja hanem azért mert nem kap hálapénzt. A betegek ugy látom szigorúan betartják a hálapénztilalmat. Ellenben a várólisták nagyon megnyúltak, igy ugyan az az orvos akihez államiban be volt a beteg jegyezve pl protézis műtétre a folytonos halasztások miatt, és mert nem bír már a fájdalmaival eggyuttélni konnyebben rászedhető hogy ugyanaz a doki megműtse magánkórházban, amivel az orvos is nagyon jol jár anyagilag. Igy vagy ugy de előteremtik a betegek akár családi személyi kölcsön árán is a műtétre a 2 millát. Ez a szomorú.
2022. febr. 20. 18:54
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Persze, tehát szerinted sokkal tisztességesebb éhbéren tartani egy orvost azért, hogy motivációja legyen ügyelni, igaz?

Ennyire nem lehetsz rosszindulatú.


Szakorvos vagyok 6 éve dolgozom. Mikor kezdtem (ismétlem, 6 éve!!!!, nem az előző évezredben) nettó 124 ezer forintért dolgoztam. Persze mivel a szakmát ugye meg kell tanulni, ezért nyilván a munkaidőm végén sose tudtam hazamenni, mert mindig volt valami, amiért maradni kellett, túlórapénz persze nem volt. És mivel az ügyeletben lehet a legtöbbet tanulni, bent kellett lennem havi 4-szer az ügyeletes mellett “subolni”, ami persze azt jelentette, hogy mindent nekem kellett csinálni, csak ha valami gáz volt vagy nem boldogultan, ott volt a felettes. Mindezt egy éven keresztül, INGYEN. Mert hogy ezért lószart sem kaptam.

Miután végre ügyelhettem egyedül egy év után, fel is ugrott a fizetésem havi 5 ügyelettel (amiből minimum egy fixen hétvége, plusz szabadnap persze nem jár utána), azaz kb havi 220-240 óra munkával fantasztikus nettó 180 ezer forintra. Tehát orvosként, 1 év tapasztalattal, 5 db 16-24 órás ügyelettel se kerestem annyit, mint te a gyárban. Mindezt egy klinikán, ahol a 24 órás ügyeletben örültem, ha 3 órára sikerült lefeküdnöm.

Persze jött a szöveg, hogy majd a hálapénz kipótolja, de baromira nem pótolta ki, ugyanis a hiedelemmel ellentétben a pénzt nem a kisorvosok kapják, akik a belüket kidolgozzák a beteg körül, hanem a főorvos úr, aki amúgy csak addig volt bent a műtétnél, amíg el nem aludt a beteg.

Kb 3 év után emeltek nettó 50 ezret a rezidensi fizun, plusz valamivel nőtt az ügyeleti bér, így már kaptam kemény nettó 250-300 ezret attól függően, hogy előtte hány órát dolgoztam le ügyeletben.

Gondolná az ember, hogy nem baj, majd szakvizsga után habzsi-dőzsi lesz, de persze nem lett, mert az alapbér kb 50 ezerrel nőtt akkoriban és csókolom.


Szóval oké, most, hogy végre értelmes fizetést kapok, nincs akkora motiváció a pluszmunkára, de az eddigi állapot sem volt fenntartható. De a fő motiváció az eü-ben mindig is a lelkiismeret meg a segíteni akarás volt a dolgozók nagy részénél és most is az, különben már évekkel ezelőtt bedőlt volna az egész.

Az egész egészségügyi rendszer baromira el van b.va, és ezen önmagában csak a pénz tényleg nem segít, strukturális átalakításra lenne szükség.

De egyébként most sem a pénz miatt hagyják el legtöbben az állami eü-t, hanem a többi ocsmány, szar dolog miatt, amikről napestig lehetne mesélni.


Pl az általad felvetett problémát meg lehetne oldani ügyelet helyett műszakolással, ha kétszer annyi orvos lenne, mint most. Vagy mondjuk normális minőségügyi rendszert felállítani, és bizonyos kritériumok alapján honorálni a pluszmunkát vagy a kiemelkedő teljesítményt. Sőt, be lehetne vonni valamennyire a magánegészségügyet is.

Érdekes módon tőlünk nyugatabbra jobban meg vannak fizetve az orvosok, mégis operálnak eleget. Nem nekünk kellene feltalálni a spanyol viaszt, csak szétnézni a világban egy kicsit és a használható, jól működő rendszereket átvenni.

2022. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!