Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 15 éves vagyok! Aranyerem...

Julcsi94 kérdése:

15 éves vagyok! Aranyerem lehet? Többi lent!

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és már egy ideje, ha megyek wc-re (hosszúra) akkor a wcpapír véres marad... mi lehet ennek az oka?? Talán aranyér? De ebben a korban? Kitől kérjek tanácsot? Magam is megtudom oldani a problémát vagy ehhez tényleg orvos kell már? Légyszi segítsetek!!!!
2010. szept. 8. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég ritka, hogy ennyi idősen aranyered lenne. Ha szorulásos vagy, előfordulhat. Ha elég ügyes vagy, egy kellően bekrémezett /vazelines/ gumikesztyűvel mosakodás után meg tudod magadat vizsgálni. Ehhez légy egyedül, lazulj el és próbáld kitapintani a végbélnyílásodnál. Ha aranyér, érezhető lesz. Akkor menj orvoshoz.
2010. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A keresőre kattincs az aranyérre. Ott nagyon sok jó tanácsot talász. Ilyen idősen is lehet aranyered.
2010. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem! Azt olvastam valahol, hogy lehet, hogy csak a végbélnél vmi megrepedt? És erre könnyű ételekkel, rostos üdítőkkel meg gyümölcsel lehet segíteni! Lehet kipróbálom az első válaszadónak a tanácsát! És azt kérdezném még, hogy, hogyan lehet kitapintani az aranyeret?
2010. szept. 8. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:

A vérzés a végbél felrepedésére utal, ebben az esetben nem biztos, hogy találsz aranyeres csomót, bár a kettő együtt is járhat.

Én sokáig nem foglalkoztam vele, mert nem fájt, így visszanézve ez hiba volt.

Én felkeresnék egy jó proktológust. (sebész doki, akinek a popó a szakterülete). Ha Bp-i vagy szívesen ajánlok egyet, aki SZTKban rendel, és nagyon kedves.

Én önvizsgálatot nm javallanék, de ha mindenképpen szeretnéd, előtte krémezd be az ujjad, mert ha nem sikamlós, azzal csak ronthatsz a helyzeten. Pl. körömvirág krém alkalmas erre.


A táplálkozáson meg érdemes picit változtatni: sok rostos, kerüld a banánt, kakaót, csokit, rizst, és mindent ami fogja a székletet, és igyál elegendő folyadékot. (Napi 2 l.)


Amit még tehetsz: nagyWC előtt krémezd be az ujjad vmi zsírosabb krémmel, nyúlj be, amíg kényelmesen beérsz, így könnyebben sikerül a nagydolog, ezt addig érdemes, amíg ez a tünet nem múlik el.)


Jobbulást és vigyázz magadra!

33/N

2010. szept. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! sokat segített és hallgatok a tanácsokra! reménykedek benne, hogy nem arany ér lesz!!
2010. szept. 8. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!