Egyetemen tanultam egy kis epidemiológiát, úgy tanították hogy járvány alatt nem oltunk, most miért a járvány közepén van az "oltási akcióhét"?
Mert jelenleg attól félnek, hogy elfogynak az intenzíven az ágyak, kifáradnak az orvosok/ápolók és a jelenlegi mennyiségű pácienssel sem fognak tudni mit kezdeni. Ezért elsődleges, hogy minden lehetséges módon minimalizálják a súlyos betegséggel kórházba kerülők számát.
Az orvosok a hivatalos számokból indulnak ki, tehát kb. 9x akkora a valószínűsége, hogy oltás nélkül intenzívre kerülsz, mint oltottként. Ebben benne vannak - kisebb mennyiségben - a fertőzötten oltottak is.
A vakcinázás következtében megjelenő többi tünet, amit még nagyon sok orvos nem ismer el ténylegesen egyedül a vakcina hatásának (nehezebb teherbeesés az első hat hónapban, övsömör, gyengeség, csökkent teljesítmény, reflux, autoimmun betegségek), nem számít, mert bele nem halsz és előbb-utóbb ki is kúrálnak a többségéből vagy együtt tudsz vele élni.
Az oltás után kivételt képeznek a gyors és súlyos lefolyású oltási reakciók - pl. szívroham, vérrögök, amik tényleg növelik az intenzíven fekvő betegek számát, de a számok szerint, akkor nem annyival, mintha nem lennél beoltva.
Mert a békemenetre meg a turistaszezonra nem szervezhettek oltáshadjáratot.
Tavaly ugyanezt csinálták, a járvány közepén oltottak tömegesen.
Pedig idén legkésőbb augusztusban kellett volna elkezdeni.
Egy rendes immunizálás úgy nézne ki, hogy:
- 1. oltás
- 2 hét karantén
- 2 hét "normál élet"
- PCR teszt + 2. oltás
- 2 hét karantén.
- na most már védett vagy (remélhetőleg 4 hónapig)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!