Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van, ha nem fizetem a...

Mi van, ha nem fizetem a tb-t, behajtják?

Figyelt kérdés

Egy ideig fizettem, de augusztus óta nem futja rá és igazából ellátást sem kapok, akkor meg feleslegesnek éreztem.


Ezt behajtják rajtam utólag, vagy hogy van? Vagy ezt a pénzt mindenképpen meg kell fizetném? Ha újra akarom kezdeni, akkor az elmaradást is meg kell fizetnem?


2021. nov. 19. 15:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ilyen sehol máshol nem történik. Máshol nem tesznek drogot senki italába, és az egészségügyben is csak képzett szentek dolgoznak.

Úgy beszélsz, mintha ez a bánásmód valami elterjedt dolog lenne itt, pedig marhára nem így van.

2021. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam is behajtották.

Kb 5 évig nem fizettem. Aztán egyszer csak megtalaltak és felszolitottak. lett egy bejelentett munkahelyem. Akkor ugye a munkáltató fizeti utánad a tb-t. Ekkor találtak meg az elmaradasokkal. Ha nem fizeted letiltjak. Csak azokat nem találják meg, akiknek nincs bejelentett munkahelyuk és lakcimuk.(ami ma már ritka) Pl folyton költözik alberletbol-albérletbe.

Ahogy szükséged lesz valamilyen ellátásra pl egy Röntgen azonnal pirosan villog a neved. Egy idő után pedig törlik a kartyád. De az adósságot nem. Azt hiszem ez az új. Így egy gyógyszert se tudsz kivaltani, vagy ha pl baleset ér ellátnak ugyan, de ki kell fizetned a számlát. Más esetben csak akkor látnak el, ha kifizeted.

Szóval igen, be fogják hajtani. Ezt minden magyar állampolgárnak fizetni kell. Ha tetszik ha nem. Van aki sose jár orvoshoz, mégis vonják a fizetesebol. Ez van. Nincs valasztasod. Ha mondjuk megszunik a munkahelyed (aki addig fizette, amíg ott dolgoztál) akkor van egy - ha jól emlékszem - 45 napos türelmi idő, amíg nem kell fizetni. Utána már szamlaznak, ha nincs munkahelyed neked kell fizetni. Szólni kell nekik, és csekket küldenek. Ha lesz bejelentett munkád onnantól már nem kell fizetned.


2 éve voltam haziorvosnal megfazasos tünetekkel, fejfájás stb. mindegy.

Ahogy belepett az adataimhoz, rögtön szólt, hogy villog a nevem mellett, hogy nincs fizetve, nezzek utána mi a baj (tudta hogy régóta egy helyen dolgozom, természetesen bejelentve) . Én is megdobbentem. Rakerdeztem a munkaltatonal, akkor derült ki, hogy fizetve van, de rossz valamilyen adat. Ezt javitották, és ennyi volt. Pár hét múlva lekerdeztem, és rendben volt már.


Ismerek valakit, aki sokat költözik, alkalmi munkákból el. Azt hiszem 30 éves kb és sose fizetett tb-t.

Most már ő is izgul, mert néha elő-elő jonnek olyan problémák, amivel jobb lenne orvoshoz fordulni vagy egyszer -egyszer antibiotikum kúra is jól jött volna. Csak tart tőle, hogy egyből megtalaljak és fizetnie kell tízen valahány év elmaradast, ha egyáltalán él még a kártyája. (Kifizetni egy-egy kezelest meg nem tud.) Meg hat akárhova bemesz rögtön azt kérik.

Pedig biztos lesz olyan hogy menni kell vagy visznek, de előbb utóbb rakenyszerulsz.

(Mint pl ami most történt veled, bevittek mert eszméletlen voltál a drogtol. )


Ha külföldre költözöl ott is kell majd fizetni ilyesmit.

2021. nov. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ez régebben volt...


Hát engem megtaláltak, mert bejelentettem magam korábban, hogy akarom fizetni...

2021. nov. 20. 09:29
 14/19 A kérdező kommentje:
Amíg be nem jelented magad, addig nem keres senki, velem is így volt...
2021. nov. 20. 11:37
 15/19 anonim ***** válasza:

Igen, ez egyébként elég furcsa. Van akit megtalalnak az elmaradassal, Van akit nem.

Az is biztos, hogy ha jelentkezel, hogy magadnak fizeted, és mégsem fizeted, akkor is behajtják.

A többieket (akik nem jelentik) őket sokkal később találják meg, akár évek múlva ha pl mint nálam lesz egy bejelentett munkahelyed, vagy orvosi ellátásra szorul valamiért. De pl az egyik rokonomnak majd egy évig nem volt munkahelye költözés stb. Nem szólt hogy fizetné. Azota lett neki (most már 4 vagy 5 éve), természetesen bejelentve és azóta se találták meg azzal a pár hónap elmaradassal.

Szóval elég fura dolgok ezek...

2021. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Jó egyébként jó hülye voltam, hogy jeleztem, magamnak szeretném fizetni... Mert akkor nem érdekelne senkit...


Egyébként minden hónapban küldik, mennyi a tartozásom így...

2021. nov. 20. 12:57
 17/19 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok. 2020. Július 1-től hatályos az új tbj. tv. Azóta a NEAK automatikus jelzést küld a NAV fele, ami alapján a NAV a 408 - as adónemen előírja az egészségügyi szolgáltatási járulékot, ami idén 8000 Ft. Amennyiben kedves kérdező nen jelentkeztél volna be magad a T1011 NAV adatlapon, akkor is előírták volna Neked attól az időponttól, amikor az utolsó munkaviszonyt követően lejárt az a maximum 45 nap, amit egy kedves válaszoló helyesen leírt.
2021. nov. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A NAV attól még ugyanúgy nyílvántartja, hogy rendezett-e a TB jogviszonyod, vagy sem. Ha nem jelented be magad egyéni fizetésre és más módon sincs rendezve a TB-d, az orovsnál akkor is villogni fog alámpa, hogy nem vagy biztosított. Amióta pedig szigorítottak ezen idén nyáron, azóta sokkal szigorúbban ellenőrzik ezt. De az adótartozásaiat meg tudod nézni ügyfélkapuval a [link] honlapon. Itt akkor is előírják, ha nem jelented be magad. Azt, hogy mikor ki fizeti utánad a TB-t és mettől meddig, azt meg a TAJ nyílvántartásnál tudod megnézni szintén az ügyfélkapuval. Ezt a NAV figyeli, unnen tudják, hogy nincs rendezett-e a biztosítottságod. Egyébként a kérdésre válaszolva igen, a hiányt ismét be fogják hajtani, már csk azért is, mert 6 hónap tartozás után a TAJ számod érvénytelenítik, és ahhoz, hogy újra érvényesítsd, rendezned kell az adóhátralékodat. Ezt pedig muszáj, ha esetlég munkába állsz, vagy olyan teékenységet folytatsz, amelynek egyenes vonzata a TB rendezés.
2021. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
5 évre visszamenőleg bármikor behajthatja a NAV (az 5 évnél régebbi tartozás elévül).
2021. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!