Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van, ha nem fizetem a...

Mi van, ha nem fizetem a tb-t, behajtják?

Figyelt kérdés

Egy ideig fizettem, de augusztus óta nem futja rá és igazából ellátást sem kapok, akkor meg feleslegesnek éreztem.


Ezt behajtják rajtam utólag, vagy hogy van? Vagy ezt a pénzt mindenképpen meg kell fizetném? Ha újra akarom kezdeni, akkor az elmaradást is meg kell fizetnem?


2021. nov. 19. 15:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A TB sajnos egy olyan adó, amit nem csak akkor kell fizetni, ha igénybe akarsz venni ellátást, ez egy szolidaritási adó. De nem török pálcát senki felett, ha ez eszébe jut, mert tudjuk, hogy a covid miatt lehetetlen volt és most megint az lesz, hogy nem tudsz elektív ellátást igénybe venni. Igen, ki kell fizetned majd az elmaradást is, bár most az új törvény miatt nem tudom hogy van, hogy kell rendezni, de az a baj, hogy fél év után már érvénytelenítik és akkor minden ellátásért fizetni kell, gyógyszereket teljes áron. Próbáltál szociális alapon mentességet kérni?
2021. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem igazán érdekel, ha nem kapok ellátást, mert nem megyek oda....


Nem, mert anyám jól keres és azt hiszem az alapján ítélik meg, mennyi az átlagkereset és rászorulók vagyunk-e....


Hallottam olyat is, hogy behajtja rajtad az adóhatóság, ez igaz? Szóval olyan nincs, hogy nem fizetem be és nem kersik utólag?

2021. nov. 19. 16:06
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Nos, a TB-t már a NAV-nak kell fizetni, és adótartozásként tartják nyilván.

Igen, behajtják.

2021. nov. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
6 havi egészségügyi szolgáltatási járulék tartozás, azaz 48000 Ft tartozás után barna lámpás leszel, az egészségügyi ellátást ki kell fizetni. Egyébként a NAV nak van végrehajtási joga rá. A NAV tól lehet kérni pótlék mentes részlet fizetést rá.
2021. nov. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Engem az nem érdekel, hogy nem kapok ellátást, mert nem megyek oda...


Minden hónapban kiküldik, mennyi hiányzik...

2021. nov. 19. 17:55
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
És a hármas válasznak melyik szavát nem érted?
2021. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem értem mire számítasz? Ha az életedben nem szeretnéd soha igénybe venni, akkor nyilván elmész külföldre dolgozni meg biztosítást fizetni. Itthon akkor is el kell ezt intézned. Képzeld, más sem azért fizet mert jó móka, vagy mert állandóan orvosnál ül. Behajtják, igen.
2021. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kioktatást nem vártam, nem tudod, miért nem megyek oda, ha beteg vagyok sem... Ha meg fontosabb dolgokra is alig van pénzed, meggondolod, hogy a 8 ezret fizesd be a nagy semmire...


Igen, külföldre szeretnék menni....

2021. nov. 19. 18:44
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Mivel felnőtt ember vagy, nem anyukád keresetét nézik az engedménynél, hanem a saját vagyonod.

Behajtják kamatostól, amint lesz jövedelmed vagy vagyonod.

És hiába, hogy te nem kérsz ellátást. Ha pl rosszul leszel, sztrókot kapsz, baleseted lesz, akármi és sürgősségire visznek, 750.000 forintod bánhatja.

De ha nem tetszik, lehet menni külföldre, aztán csodálkozbi, hogy ott se adják ingyen és igazából nem is jobb az ellátás sok tekintetben. A TB-t kizárólag akkor mondhatod le, ha igazolod, hogy más államban biztosított vagy.

2021. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, kikötözve megvertek a sürgősségin, meg azt akartak pisiljak magam alá, elvették az értékeimet, megtagadták, hogy szóljanak bárkinek, megtagadták, hogy elmenjek, de ennél biztos rosszabb lesz... Mindezt azért mert ájultan bevittek és közölték, mivel eszméletlenül bevittek, nincsenek jogaim, meg "nézzenek oda, alig múlt 18, de már jogai vannak". Mindezt azért mert drogot raktak az italomba, végig rángatott egyik srác a parkon, majd otthagytak eszméletlenül közterületen magamra... Na ez Magyarország, ezért nem megyek még a közelükbe sem és ezeknek fizessek? Inkább költöm az állataimra!
2021. nov. 19. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!