Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi volt a leghosszabb...

Mennyi volt a leghosszabb várakozásod egészségügyi ellátásra, időpontra, általában, mennyi szokott lenni (államiban - magán esetén)?

Figyelt kérdés

Én általában 1 - 2 hónapot várok, mire bejutok a diabetológiai szakrendelésre, a legtöbb 6 hónap volt MRI-nél. Amióta laborhoz is kell, kétszer kaptam 1 hónapos időpontot. Magánrendelőben a leghosszabb várakozás eddig 1 hónap volt.

Sebészetre, aktuális alhasi fájdalommal nemrég két hetes időpontot adtak. Mire odajutottam elmúlt. Nem is tudták megállapítani, mi lehetett. (javasolta az orvos, ha megint fáj, hívjak mentőt és vitessem be magam a sürgősségire)


Kamasz fiam, ma kapott egy 1 hónapos, egy 1,5 hónapos és egy 4 hónapos szakorvosi időpontot. :-o



2021. nov. 10. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
November elején szemészetre dec.20 időpontot ajánlottak, annak ellenére hogy mondtam hogy aggódom, sürgős lenne. Végül magánban másnap megvizsgálták 25ezerért, még sürgősségi felár sem volt, egy normál szakorvosi vizsgálat is ennyi lett volna.
2021. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még 15 éve is 3 hónap endokrinológiára mindig.

Szerencsére, nem kellett mennem sehova.

Urológia volt egy hét, az elején , labor nélkül is

Magán nőgyógyásznál volt fordított rekordom, aznapra elvállalt.

2021. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szőrnyű, hogy az állami rendelőben 2 - 3 hónapot kell várni, miközben ugyanazok az orvosok magán rendelésen 1 - 2 nap után fogadnak!

89 éves lebénult, ágyhoz kötött édesapámat mélyvénás trombózissal vitték kórházba tavasszal. Két nap után pénteken késő este 23 órakor hazahozták. Annak ellenére, hogy hétfőn ugyanoda kellett mennie oltásra. Amikor hátfőn ismét elvitte a mentőszolgált, hazahozva mesélték, gond volt, mert még mindig be volt regisztrálva a létszámban, pénteken őt hivatalosan nem is hozták haza. :-o Sőt, még mindig bent kellene lennie, de mégis hazaküldték. :-o

Egyik szomszédunk erre elmesélt, ő bekerült vesekővel. 1,5 napig fektették a várakozó szobában, majd hazaküldték. Nagy fájdalmakkal kipisilte a köveket otthon. Két hét múlva, amikor visszament kontrolra, még mindig létszámban volt az osztályon, ráadásul papír szerint szétroncsolták a köveit ESWL kezeléssel. Miközben ő semmi ilyesmit nem kapott! Az ott lévő új orvos nem hitte el és vitába szállt vele, hogy igenis, biztos meg volt a kezelés. :-o

Édesanyám meghalt egy éve, a háziorvosa szerint valószínű covidban. Rosszul lett, véres volt a széklete. Elvitte a mentő délben, majd este 22-re hazavitte. Tesztet nem csináltak neki! Befeküdt a lebénult apukám mellé, hajnalban meghalt! :-( Apukám próbált a vezetéknélküli telefonnal segítséget hívni, de áramszünet volt és így nem tudott. Reggel nővérem ment be hozzájuk, ő talált rájuk. :-(

27 nap után adták ki a hamvait, a halotti iratokra egy szó volt írva, szívelégtelenség. :-o


Tehát, nekünk elegünk van a magyar egészségügyből!

2021. nov. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
8 hetet ült a neak a műtéti kérelmemen, mert speciális eljárás lett volna. Emiatt kifutottam az időből és operálhatatlanná váltam. Csak kinyitottak és becsuktak. Most a második fajta kemoterápiát kell kapnom és próbálok még élni egy kicsit.
2021. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4# Kitartást, sok erőt!

3# vagyok. Édesapámnál 27 évvel elezelőtt állapítottak meg gyógyíthatatlan rákot, azt jósálták 1-2 éve van még. Mindkét orvos meghalt már, aki ezt kimondta. 10 éve kapott stroke-ot, fél oldalára lebénult, két éve még feltudott állni, de eltörte a lábát, csípőjét, azóta ágyban van többnyire. De még mindig velünk van szerencsére. Legszívesebben menne kertészkedni! :-)

2021. nov. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap fogdokira. Máshol még nem jártam.
2021. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4 óra,úgy hogy mentő vitt be.Csupa vér voltam,mert elvetéltem.Két doki volt,mindkettő császározott.
2021. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban adtak decemberre időpontot kardiológiára
2021. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7#

Sajnállak, együtt érzek veled! (nejem is elvetélte az első babánkat, de anyukám is)

A kérdés viszont az előjegyzett ellátásokra vonatkozott, nem a sürgősségikre. Magam is voltam kórházban évelején sürgősségin.


Rossz olvasni a sok negatív tapasztalatot! Úgy érzem, szinte mindenkinek, aki egészségügyi ellátást vesz igénybe hazánkban, van legalább egy negatív története. :(

2021. nov. 13. 17:45
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszi.Igen,utána leesett.🙄Hát durva várakozások nem voltak.De ismertem olyat,aki a szívével ment volna,de olyan sokára adtak időpontot,hogy addigra meghalt.😥
2021. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!