Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az allegra jó/hatásos gyógysze...

Az allegra jó/hatásos gyógyszer? Pokol az életem

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm is szenved az allergiától és ő neki egyáltalán nem vált be , azt mondta h még rosszabb is...pedig szedte rendesen.Hát nem tudom próbáld ki hátha neked használ.
2010. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

......vény nélkül kapható. - Ettől szkeptikussá válok, mert bárki megveheti bármire.

Kicsit sem személyre szabott gyógymód.

2010. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Az allergia az immunrendszer nem megfelelő működése miatt van. Működését javítani lehet vitaminokkal. A mennyiség a kulcs. Lehet, hogy kis mennyiség is elég, de lehet, hogy több kell.


Az én allergiám akkor jött ki, mikor 1 hétig olyan vegyszer került a testembe (bőrön keresztül és belélegezve), ami nagyon káros hatással van az emberre. Minden bajom volt. De ahogy a testem kezdte leküzdeni a vegyszer káros hatását, és ezt megsegítettem elegendő mennyiségű vitaminnal, ásványi anyaggal és nyomelemmel (a zöldségben, gyümölcsben közel sincs elég, mert műtrágyázott), az allergiám elmúlt.

2010. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó vagyok. Előtte allergia elleni gyógyszert kezdtem szedni (de nem azt a fajtát, amit írtál), és csak rosszabb lett, pedig rendesen beszedtem. Akkor tértem át inkább vitaminokra. Másik barátomnak is rosszabb lett egy harmadik fajta allergia elleni gyógyszertől az állapota. Allergia elleni gyógyszerből úgy tudom, egyedül a kalcimuszk a jó, az még életet is menthet, de azt nem minden fajta allergiához kell szedni, csak indokolt esetben.
2010. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az emberek nagyon nagyon kicsi százaléka gyógyszerallergiás lehet. Összeségében viszont az antihisztaminok teljesen ártalmatlanok.


A modern antihisztaminok nem okoznak sok mellékhatást, de ugyanakkor hatékonyak, eleinte szokni kell néha a gyógyszert. Én már 15 éve szedem ezeket. Azt tudom, hogyha nem szedem akkor brutális tüneteim vannak, asztma, szénanátha, csalánkiütés. Ha szedem akkor mérséklődnek úgy ahogy.


Leírom a tapasztalatokat:


1. gen ah-k:

Claritine: Álmosít mint állat.

3. gen ah-k:

Lertazin: Ez is álmosít de nem annyira, korai tüsszögést + asztmát ki lehet vele lőni. Szemviszketést is.. Bőrtünetekre nekem semmit se hatott, viszketésre sem.

Aerius: (dezloratadin) Kevésbé álmosított ha jól rémlik, de nagyjából semmit sem ért.


Allegra (Fexofenadine): Egyelőre a 180 mg-ost próbáltam ki, hatalmas előnye, hogy Lertazinhoz képest engem nem álmosított egyáltalán még ez a lórúgásnyi adag sem. Azóta teljesen elmúlt a karomról a csalánkiütés. Igaz szedek mellé lecitint,magne b6-ot, ginzenget meg rózsagyökeret de ezt tanulásra.

Ezt asztmát is elmúlasztotta, és tüsszögést.


Összegezve, sok kárt nem okoznak, viszont sokaknak segítenek, nekem pl annyiban, ha nem szedném tényleg pokol lenne az életem.


Ha nyári allergiás asztmátok van,akkor menjetek el tüdőgondozóba, és ha asztmássá nyilvánítanak benneteket, akkor kaphattok montelukastot, ami felsőlégúti tüneteket enyhíti + asztmát.

2012. jún. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem ez az allegra jó cucc, de baromi drága.


Ha az orvossal felíratjátok a 120 mg-ost, akkor Telfast vagy Altiva néven ugyanez a hatóanyag jóval olcsóbban megkapható.

2012. jún. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!