Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van akkor, ha a 2. Oltást...

Mi van akkor, ha a 2. Oltást már nem kéri valaki?

Figyelt kérdés

A Pfizer esetében már 2 héttel az első adag után 80% körüli védettség alakul ki.

Mivel annyi mellekhatásról olvasni, a második után azt mondják, erősebben is jelentkeznek, hogy ha megelékszek ezzel a 80%-os védettséggel, akkor mi van?

Más oltás 2 után is kevesebb százalékban véd, pl Astra Zeneca, kínai.

Ha esetleg van itt hozzá értő, megírná a véleményét?



2021. ápr. 14. 13:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Most olvastam, hogy a Modernával oltottaknál fél év múlva is kimutatható a védettség. A Pfizer ahhoz hasonló.

De tovabbra is érdekelne, mennyivel lehet gyengébb, kevesebb a védelem 1 oltással.

A Jansen állítólag 70-80 %-os védelmet ad, azt írják, tulajdonképpen a Pfizer is véd ennyire 1 után, csak azt 2 adagosra tervezték.

És ha pl valaki a reakciók miatt nem.kaphatja meg a 2.-at? Vele mi lesz? Elég a 80%?

2021. ápr. 15. 08:23
 12/13 anonim ***** válasza:

#10, éppen most nézik, mert a phase III-ban résztvevőket továbbra is figyelik. Mivel tavaly kezdődtek a kísérletek, ők mindig egy kicsit előttünk járnak a védettség hosszát illetően. Persze némelyikük azóta beoltathatta magát mással, ez tudtommal nincs nekik megtiltva, főleg hosszú távon. De ők mind kétszer oltottak, vagy nagyon kevés egyszer oltott van közöttük.


Kérdező, gondolj arra, hogy például a kismamák is csak a szülés után fogják a 2. oltást megkapni, ami lehet október is. Nyilván a védettség szempontjából jobb lenne hamarabb, csak a mellékhatásokat nem akarják megkockáztatni, a második adag nekik már nem éri meg. Egy átlagos, egészséges embernek viszont megéri, és a nem olthatóaknak különösképpen megéri, ha legalább a többiek be vannak oltva. Sőt, a félig oltottak tudtommal segítik a vakcinára rezisztens mutánsok kitenyészését, szóval emiatt is társadalmi érdek, hogy akit lehet, azt oltsuk kétszer, ha már van elég vakcina. (Ha kevés a vakcina, akkor viszont az segít többet, ha minél több ember kap legalább egyet.)


A másik lehetőség egy vakcina hatásosságának megállapítására (egy oltott és egy placebó csoport összehasonlítása helyett) az oltottak vérében az antitestek mérése. De itt már nem olyan egyértelmű, hogy mikor védett valaki. Ha van antitest, de kevés, akkor védett? Ha nincs antitest, akkor se biztos, hogy védtelen, mert vannak másfajta immunsejtek is, csak azokat nehezebb mérni. Lehet, hogy az oltottak nagy részében egy oltás után fél év múlva is vannak antitestek, de azért ez kicsit kevés infó. Az lenne a biztos tudás, ha lenne egy 1x oltott meg egy placebó csoportunk, és a megbetegedések számát vetnénk össze.

2021. ápr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11-es

1-5% körül lehet a különbség. Inkább a védettség hosszára lehet kihatással. A Pfizerral oltottak körében a 11.naptól végig, ameddig követték, ugyanannyi volt gyakorlatilag a megfertőzöttek aránya, függetlenül attól, hogy közben a 2.-at is megkapták.

2021. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!