Ki az, aki még MINDIG az első oltására vár? Mikor regisztráltatok?
Köszönöm szépen! :) Igen, sajnos tényleg nagyon alattomos :( én itthon kaptam el, nem voltam már 3 hete sehol mikor kezdődtek a tüneteim, de anyum iskolában dolgozik, kolleganői közt is lett beteg, illetve a sógorom rendőr, köztük is nagyon sok a beteg :(
Egyik bácsinál hallottam, hogy mondják, hogy ezek csak az oltás mellékhatásai, nem kell aggódni, de egyébként sajnos beoltottak is kerülnek be, kapják el. Hugom is oltott, január óta megvan neki mindkét oltás, most mégis beteg, de hallottam olyat is, aki oltva is lélegeztetőre került. Sok esetben még az is fent állhat, hogy nem tudja valaki magáról, hogy fertőzött, megkapja az oltást, ami így durvább reakciókat hoz ki :/ Ha elkapjuk 3 hónapig nem is szabad oltatni magunkat.
#23: 9-es vagyok, nagyon kívánom, hogy gyógyuljatok meg mielőbb teljesen!
Gondolom, húgod eüs, tőle valók az infók, hogy oltottak is kerülnek kórházba, sőt lélegeztetőre? Ez különösen is félelmetes, amennyiben már többhetes oltottként betegedhet így le valaki. De most nem kérem, hogy erről is szerezz többletinfót, most a Ti felépülésetek az egyetlen, ami fontos.
Érdekes egyébiránt az oltási sorrend országonként eltérő stratégiája.
Nálunk a 60 felettiek elsőbbséget élveznek a 60 alatti krónikus betegekkel szemben is, mindenféle mérlegelés nélkül, pedig azért egy 59 éves szívbeteg lehet veszélyeztetettebb, mint egy 61 éves egészséges. Egyedül az AstraZeneca volt kivétel, amíg (tapasztalat híján) csak 60 alatt alkalmazhatták, de most már felette is adható. E héten még beoltják azokat a 60 alatti krónikus betegeket, akiknek már megígérték, hogy sorra kerülnek, de nyomatékosan kérték a háziorvosokat, hogy ezt követően a 60 felettieket vegyék előre (azt is, aki egészséges).
Hallottam, hogy egy (nem emlékszem, melyik) ország döntéshozói utólag azt mondták, ha most néznének az oltások elé, bizonyára az aktív dolgozókkal kezdenék, mert ha őket beoltják, akkor egyrészt nem viszik haza a betegséget az időseknek, másrészt újraéledhet a gazdaság is, legfeljebb azt kérnék a még oltatlan idősektől, hogy szigetelődjenek el a többi oltatlantól.
Lehet, hogy ezt azért nem lépték meg sehol, mert senki nem tudta, vajon mennyire lehetnek tünetmentes terjesztők az oltottak?
Kedves utolsó!
Én is így tartanám logikusnak, egy utópikus világban.
Ellenben az én személyes tapasztalatom és véleményem ami ezt problémássá teszi, hogy
1,az aktív dolgozok között nagyobb a széthúzás ami az oltás iránti kedvet illeti mint az időseknél, így nem lehetne elég aktív korút beoltani a gazdaság újraindításához. Talán ha az idősekkel kezdjük, lesz egy réteg, aki bár nem rajong az oltásért, de beoltattja magát ha látja, hős ez tényleg használ, nem okoz súlyos mellékhatásokat. Ha pedig csak az oltottakat engedjük azokban az iparágakban dolgozni ahol ez fontos lenne, megint ott lennénk ahol a part szakad, valószínűleg aki annyira oltás ellenes az inkább elhelyezkedik más szektorban, mintsem beoltassa magát. A vendéglátásban pl, vagy a kereskedelemben pedig a vendégek zöme továbbra is oltatlan lenne, így az újranyitás előrehozása nem lenne indokolt.
2. Az idősek eddig sem maradtak otthon (tisztelet természetesen a kivételnek).
De hangsúlyozom ez csak a személyes véleményem, semmilyen statisztikára vagy felmérésre nem hivatkozok.
Kedves Utolsó!
24. voltam, jók a te meglátásaid is. Ha vhol így oltanának, bizonyára az aktív dolgozók közül is előre kellene venni azokat, akik a leállással érintett (vagy azt szorosan kiszolgáló) iparágakban dolgoznak. Ide értve az oktatást, a kultúrát, a verseny- és tömegsportot stb. És csak azután szabadna engedni, hogy ezek a szektorok kinyissanak, amikor már minden ott dolgozó megkapta az oltást, aki kérte. Csak tény, h ott van a baj, h nagyon sokan nem kérik, ezek ha visszamennek dolgozni, tömegesen lebetegszenek, és hiába, h saját felelősségükre nem oltatták be magukat, azt azért mégsem mondhatja a kórház, h akkor gyógyítás sem jár, így viszont 1. túl nagy árat fizetnének a saját jogon oltást nem kérők oktondiságukért, 2. túlterhelődne velük a kórház és sem rájuk, sem más betegekre nem jutna elég kapacitás.
Ami a nyugdíjasok aktivitását illeti, az én környezetemben mindenki iszonyúan bezárkózott, talán nyáron volt egy kis nyitás, de már attól féltem, ezzel a félelemmel kísért elzárkózás miatt kerülnek esetleg rossz állapotba. Szerencsére minden családtagunkban és ismerősünkben tudtuk tartani a lelket, most, az oltás után már újra jól érzik magukat, amiben persze a tavaszi időnek is nagy szerepe van.
Magam részéről - pont a fentiek miatt, előző válaszoló által leírtakat is meggondolva - nem tartanám azt se jónak, ha a nyugdíjasok csakis az aktív dolgozókat követően kerülnének sorra, mivel pl egy átlag 75 éves nyugdíjas egy átlag 45 éves aktívhoz képest biológiailag jóval veszélyeztetettebb, mint amennyiszer jobban el tud határolódni másoktól.
De azt határozottan képviselem, hogy ha minden alapbetegségre meg lehet állapítani egy covid-veszélyeztetettségi faktort, és az életkor függvényében, alapbetegség nélkül is felvehető ugyanez, akkor a kettőt együttesen kellene figyelembe venni. Pl. egy 70 éves egészséges, egy 50 éves cukorbeteg és egy 30 éves, rákból nemrég kikezelt beteg talán kb ugyanabba a kockázati csoportba sorolható lenne - de csak hasraütéses példákat akartam hozni, mindenféle objektív elemzés nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!