Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 20 éves leszek és sorra menek...

20 éves leszek és sorra menek tönkre a fogaim, pedig rendszeressen mosom öket. Ez miért van, betegség vagy örökletessen rosszak a fogaim?

Figyelt kérdés
Érdemes lenne ennyi idössen egy teljessen uj fogsort csináltatni?
2010. aug. 10. 17:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ma is letört evésközben egy darab és ettöl most nagyon mérges vagyok :@
2010. aug. 10. 17:42
 2/11 anonim ***** válasza:

örökletes is lehet sajnos...

milyen gyakran látogatod a dokit?

2010. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én most leszek 20. Egy fogam már hiányzik nyár elején húzták ki. Tegnap voltam fogorvosnál, mert megint fáj az egyik, betömte. Azt mondta ilyen rossz fogakat örököltem, hiába mosom, azzal nem segítek rajta sokat.
2010. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Mit ettél, hogy letörött egy darab? Csontot haraptál ketté vagy mi?
2010. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem a húzás előtt letört, a suliba ettem a májkrémes kiflimet :) csak ennyi kellett hozzá...
2010. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Mit ettél, hogy letörött egy darab? Csontot haraptál ketté vagy mi?"


Elmesélem neked, hogy miután levették a fogszabályzóm, beleharaptam egy frissen sült, puha kiflibe, és letört a fogam. Nem muszáj csontot harapni.

2010. aug. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek szépen sétálj el a háziorvoshoz és vizsgáltasd ki magadat! Egy vérvételből is rengeteg mindent meg lehet mondani! Pl lehet Ca-hiányod is...
2010. aug. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg orvoshoz érdemes elmenni. Nekem a dokim ajánlotta, hogy használjak Elmexet, mert nekem nagyon szuvasodtak a fogaim, öt éven keresztül minden évben megkínoztak a fogtöméssel. Akkor ajánlotta az orvos az Elmexet, azóta nem is volt szuvas fogam, körülbelül úgy öt éve - lekopogom :). Mi a baj pontosan?
2010. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok.

Hallottam arról is, hogy egy lánynak meg porrá vált a foga, és folyton csináltatnia kellett, neki is az Elmex vált be, ő szájvizet is használt.

Nyugi, nem vagyok fogorvos:D, nem reklámozok, csak nekem annyira bevált, hogy egyszerűen imádom. Drága, de megéri.

2010. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
20 évessen gyakorlatilag nincs olyan fogam amit ne kezeltek volna.2 fogam már kihuzták. Egy letört az helyett müfog van. Sütit ettem mikor ez letört. Azért is idegesítő mert tegnap voltam fogorvosnál :S Komolyanazon gondolkodom ha kuhazotom és egy teljesen uj fogsor lenne alul fellül azzal nem lenne gond....Csak hát ennyi idösen kár minden fogért :(
2010. aug. 10. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!