Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történne ha az oltóanyag...

Mi történne ha az oltóanyag kidolgozásán kívül semmit sem tenne a földi lakosság a koronavírus ellen? Nem lenne gazdasági leállás, határzár, maszkviselés stb, minden maradna a régi kerékvágásban.

Figyelt kérdés

2020. nov. 3. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Mire elkeszulne a vakcina, mar nem lenne kinek beadni :)
2020. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
#1 Szerinted mindenki belehalna? Pfff.....
2020. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

A svédek kipróbálták.

Nagyon sok volt a beteg és a halott, pedig ott volt azért maszk is.

2020. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 belapus ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb elérné az emberiség a nyájimmunitást, vagyis azt az állapotot, amikor szinte mindenki átesett már a fertőzésen.Az emberek egy része nyilván nem élné túl, akik pedig életben maradnak, azok szervezete már többé-kevésbé védekezni tud a betegség ellen..
2020. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Inkább utóbb, mint előbb.

Itt 3 hónap körül van a védettség, ez alatt pedig nem fertőződik meg mindenki, szóval folyamatosan sok beteg (és halott) lenne, nagyon hosszú ideig nem lenne vége.

2020. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:
88%

> Mi történne ha az oltóanyag kidolgozásán kívül semmit sem tenne a földi lakosság a koronavírus ellen?


Nyilván előbb-utóbb mindenki megfertőződne. Nagyjából meghalna a Föld népességének a kb. a 3%-a (nyilván a halálozási rátát így a járvány zajlása során nehéz igazán jól felmérni). Csökkenne a születéskor várható élettartam, idős korban jelentős halálozási okká válna a Covid-19. (Ezzel együtt hosszútávon nyilván csökkenne a halálozási ráta is, csak ugye a várható életkor rovására.)


> Nem lenne gazdasági leállás, határzár, maszkviselés stb, minden maradna a régi kerékvágásban.


Ha viszont így, akkor a járvány idővel sokkal gyorsabban terjedne, mint jelenleg. Így most, hogy fékezzük a járványt, próbáljuk a terjedését keretek között tartani, így el tudunk látni olyan betegeket, akik némi segítséggel (akár gyógyszerekkel, akár oxigénterápiával, akár lélegeztetőgéppel, intenzív osztályon való kezeléssel), de túl tudják aztán élni a fertőzést. Ha semmiféle járványügyi intézkedés nincs, azok az egészségügy túlterhelése miatt azoknak az élete is veszélybe kerül, és azok közül is sokan meghalnának, akik jelenleg még megfelelő kezeléssel megmenthetők lennének. Hogy mennyi a kórházi kezelésre szorulók száma, arról világviszonylatban eléggé hiányosak az adatok, de úgy 10-15% körül lehet. Ha ők nem kapnak megfelelő kezelést, egy jelentős részük meghal. A halálozási ráta mindjárt legalább a duplája, ha nem a triplája lesz.


Tartós immunitás nem alakul ki. Így hosszútávon az, hogy egy ország mondjuk 8%-a meghal egy év leforgása alatt, 8% éppen lábadozik, az emberek jelentős része éppen gyászol, hát az nem egy szívderítő jövőkép. Nem beszélve arról, hogy milyen hatással lenne az egész az ember pszichéjére.


~ ~ ~


> Nem lenne gazdasági leállás, határzár, maszkviselés stb, minden maradna a régi kerékvágásban.


Hosszútávon lenne. Anno még mielőtt törvénybe foglalták volna a kijárási korlátozást, az emberek jelentős része önkéntesen korlátozta magát. Mire a távolságtartás ajánlásából konkrét kijárási korlátozást elrendelő törvény vált, addigra sokaknak ez már-már enyhítésnek, és nem szigorításnak tűnt. Most is sok olyan esemény, találkozás marad el, amit a törvény nem tilt ugyan, de az emberek inkább visszafogják magukat.


A megfertőződéstől tartva az emberek összességében ritkábban járnának étterembe, moziba, koncertekre, fodrászhoz, így lenne gazdasági visszaesés bármiféle jogi szabályozás nélkül is. Az emberek jelentős része önkéntesen hordana maszkot. Most is azért vannak, akik már az utcán is maszkban járnak, ha a járvány elszabadulna, sokkal többen vennék fel önként a maszkot legalább a zsúfoltabb, zárt terekben. Az emberek kevésbé vállalkoznának nagyobb távolságú nyaralásra, mert ha neadjisten megbetegszenek, jobb, ha itthon kerülnek kórházba. (No nem az egészségügy színvonala miatt, hanem a rokonokkal való kapcsolattartás, az orvossal való anyanyelven történő beszélgetés és hasonlók miatt.) Tehát hiába nem lenne határzár, kevesebben lépnék át a határt.


Nem maradna minden a régi kerékvágásban, amit most a jogalkotók jónak tartanak intézkedésként bevezetni, azt idővel sokak maguk is jónak tartják önként meglépni.


Pl. itt elhangzott Svédország példája. Ott is voltak korlátozások, de sok olyan dolog, ami itt jogi korlátozás volt, ott elég volt azt ajánlásként megfogalmazni, illetve az emberek jó része józan paraszti ésszel gondolkodva is változtattak az életükön.


Hosszútávon nyilván megváltozna az életünk, és ezzel együtt nagyon lassan normalizálódhatna akár a gazdaság is, pl. kevesebb étterem, szálloda lenne, kevesebben mennének pincérnek, viszont több lenne a pizzafutár.

2020. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanaz történne,mint ami most.
2020. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!