Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy kell kezelni az ilyen sebet?

Hogy kell kezelni az ilyen sebet?

Figyelt kérdés
Belevágtam elég mélyen az ujjamba,kb 3-4 centin keresztül.Látszik a hús is.lefertőtlenitettem.Orvoshoz nem megyek,az fix.Mit csináljak vele?Ha csak simán bekötöm,beleragad.
2010. aug. 4. 14:58
 1/5 anonim válasza:
gyógyszertárban nem tudom lehet-e kapni, de létezik olyan gézlap amit bevontak valami fertőtlenítős anyaggal hogy ne ragadjon bele a sebbe, sajnos nem tudom a nevét.
2010. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

sebösszehúzó lapocskákat adott a gyogyszertáros irtódrágán,de semmit nem ér,picit meghajlitottam az ujjam véletlenül (bár éjjel ugysem tudom kontrolálni),és elengedte magát rögtön:S

összevarratni nem merem,tetanusz nélkül nem usznám meg

2010. aug. 4. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárban lehet kapni hidrogén-peroxid nevezetű löttyöt,olcsó.Ez ilyen baci ölő hatású,rá kell csepegtetni és ha pezseg,akkor sok a baci ott.Ezzel az elfertőződést tudod megelőzni.

Vegyél gézlapot és Leukoplastot,kötözd be.Hogy ne legyen kellemetlen mikor leszeded róla a kötést,előtte áztasd be langyos kamillás vízbe,így könnyedén le tudod majd szedni,nem kell kitépni belőle.

Viszont,ha nagyon elcsúnyul a helyzet,akkor menjél vele dokihoz,egy szurit kibírsz,inkább az,minthogy később valami komolyabb probléma legyen.

2010. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

fertőtlenitem naponta,meg sebkenőccsel kenegetem,be van kötve,rengeteg krém,hogy ne tapadjon bele


de nagyon lassan gyógyul...

igy még vizbe is hogy megyek?

2010. aug. 9. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon buta vagy. Inkább most menj el orvoshoz, hamar túl leszel rajta, és kész. De ha elfertőződik, akkor még az ujjad is lerohad. Szó szerint. Ne kockáztass.
2010. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!