Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vezethet halálhoz a skorbut?

Vezethet halálhoz a skorbut?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy igen.Nagyon megijedtem mert hozzátartozóm nem ügyel a rendszeres c vitamin bevitelre.Már lassan egy éve lesz hogy nem evett gyümölcsöt vagy zöldséget.Az ínyén megjelentek püffedt rózsaszín (nempiros) dudorok.A sebei lassan gyógyulnak fáradékony és nagyon lefogyott.Mind ezek mellett cukorbeteg...Fontos lenne a válasz az anyukámról van szó.Nagyon aggódom! Minden képen látnia kell egy orvosnak!


Milyen következményei lehetnek a kezeletlen skorbutnak?


2010. aug. 3. 05:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vezethet halálhoz, és a vitaminhiány sok egyéb tünetet is okozhat. Attól függően, hogy épp milyen vitamin hiánya van, lehet a láb zsibbadástól kezdve akármilyen tünete is.


Ha nem akar gyümölcsöt enni, mondjuk a salátába is van C vitamin, vagy bármilyen zöldségben.


Csinálhatsz nei pl párolt zöldséget köretnek a húshoz, vagy kígyó uborkát, salátákat, vagy egy levest telerakod sárgarépával.


Azt sem eszik soha?


Akkor meg vegyél neki vitamint, aztán mondd meg, hogy gyerünk vedd be, vagy csinálj neki vitaminos pezsgőtabletta üdcsit, az biztos ízlene neki.

2010. aug. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmilyen formában nem szereti a zöldséget/gyümölcsöt...Szoktam salátákat is csinálni de hasztalan...a vitamin tabletta viszont jó ötlet! Az is baj hogy a vércukor szintje nem stabil...van amikor nagyon magas pl.18.2 de van amikor nagyon leesik 3.8ra és azt tudni kell hogy egy egészséges ember vércukor szintje 5.5-6 között van ráadásul ha 20 fölé megy akkor akár kómába is eshet.Emiatt nem is nagyon mer már enni..
2010. aug. 3. 05:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Leginkább nem a skorbuttól kell főleg féltened, hanem, hogy tönkreteszi magát ezzel az életmóddal. A fáradékonyság, sebek lassú gyógyulása és a hirtelen fogyás a cukorbetegség jellemző tünetei. Arra szedi a gyógyszert, vagy adja magának az inzulint rendesen? Háziorvoshoz el tudod vinni? Jó lenne, ha elküldené egy dietetológushoz, aki elmondaná neki, hogy kellene táplálkoznia, mire figyeljen, mit okozhat, stb.

Csak ne hagyd, hogy lebeszéljen róla édesanyád, ragaszkodj hozzá, hogy kivizsgálják alaposan.

2010. aug. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tartania kellene a cukorbeteg diétát, mert amit leírtál, a cukorbetegség tünete. A skorbut nem valószínű, de mindenképpen szerencsés lenne, ha egészségesebben táplálkozna. A tejtermékekben is van vitamin, krumplit, lecsót, hagymával készült ételeket, stb meg csak eszik anyukád. Az aszkorbinsavat (C vitamin) tartósítószerként is használják. Egy citromos tea bolti citromlével, vagy egy limonádé is jó vitaminforrás, ha a skorbut miatt aggódsz.
2010. aug. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen jár rendszeresen orvoshoz! Ma reggelre eltűntek a rózsaszín hólyagocskák...akkor valószínűleg nem skorbut volt. Lehet hogy csak én ijedtem meg nagyon...
2010. aug. 4. 09:24
 6/8 anonim ***** válasza:
5%
nehogy orvossal kezd el kezeltetni,amikor krónikus vitaminhiánya van...1 részt az orvosok sajnos írogatják ki a hülye gyógyszereiket,ami még jobban tönkreteszi a szervezetet,a másik h sajnos már azt sem tudják,mire írják ki...nyomasd neki nagy dózisban a vitaminokat,csak így jön helyre...
2010. aug. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3%
...ja és igen...a skorbut(tengerészbetegség) következménye a halál...napi 1000 mg C-vitamint kell naponta bevinni..én vmikor többet szoktam..pl nátha,fáradékonyság....a legjobb gyógyszer a vitamin..jaés ne dőlj be annak,h a túlzott C-vitamin és egyéb vitamin bevitele vesekövet és egyéb bajokat okoz...hiszen meghazuttolnánk Szent GYörgy Albertet,aki nem egy utolsó tudós,ráadásul napi több ezer mg C vitamint szedett be...
2010. aug. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! (:

Van némi igazság alapja...!

2010. aug. 6. 13:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!