Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel: összes létező...

Vérvétel: összes létező hormon-szintet, vitaminszintet, ásványi anyagot, antigént mujtassák ki mennyibe kerülne ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy olyan vérvétel mennyibe kerülne, ahol mindent néznének, az összes vérben keringő anyagot, hormonszinteket, vitamin-szinteket, ásványi anyag szinteket, különféle antigén szinteket is?

2020. jan. 19. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel csomó ilyesfajta vizsgálat fizetős még TB-vel is ha nincs indikációja, magánlaborban ésszerűbb kivitelezni, pl Synlab. Laborban dolgozom, és első blikkre 60-100000 ft közötti összegre saccolnék ha tényleg minden de mindenre megnézetnéd amire csak a tudomány és a gépek jelenleg képesek. Énnél sajna csak drágább lehet ha tévednék az árral. Kérj infót valamelyik magánlabort telefonon vagy e-maiben.
2020. jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Úgy tudnád karcsúsítani a számlát, hogy elmész házidokihoz, kérsz egy olyan beutalót amin rajta van minden olyan vizsgálat amit házidoki kérhet, aztán attól függően milyen nemű vagy elmész urológushoz, nőgyógyászhoz, esetleg és kisírsz nála minden olyan vizsgálatot amiben ő kompetens kiírni, hátha lesz olyan kedves és olyan diagnózist ír be amivel egy csomó vizsgálat elszámolható TB alapon. A tumormarkerek pl elég drágák, így egyből kevesebb lesz jóval a magánlaboros számla.
2020. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges! Ki fogja neked kielemezni? Hiába vannak eredmények, ha nem látsz összefüggéseket; csak tovább vizsgálatokra, nem létező betegségekre kapsz ötleteket..
2020. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kétségbe vagyok esve mert van problémám mely több mint 20 éve nem oldódik meg és életemet pokollá teszi. Nem puszta szórakozásból érdekel az ilyesmi.
2020. jan. 19. 15:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi a problémád? Hátha van valakinek hasonló problémája, és megoldása!
2020. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Alvászavar, állandó, örökös kimerültség. Vizsgálatokkal sem oldódott meg.

Félve írom le ezeket mert akkor jönnek a különféle gyógyteákkal, relaxációval, meditációval, sportolással, különféle vénynélküli készítményekkel. Mindent próbáltam.

2020. jan. 19. 16:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem ezzel fog megoldódni a bajod. Hagy demonstráljam néhány példa alapján:

- PCT (prokalcitonin): elég drágán kérhető paraméter, ezért csak indokolt esetben kérik. Arra jó, hogy megnézzék van-e szepszised, illetve monitorozzák, hogy mennyire javulsz ha már kezelik a szepszist. Na ha neked szepszised lenne, akkor nem itt beszélnénk.

- Tumormarkerek: diagnózisra alkalmatlanok, mert ha bármelyik meg van emelkedve, még az sem jelent rákos megbetegedést. Ellenben ha már tudják, hogy rákos vagy, akkor arra tökéletes, hogy utána figyelgessék, hogy mennyire volt hasznos a terápia, amit kaptál.

- Nem a labor a mindenható Isten. Sok betegség csak akkor diagnosztizálható, ha az adott paraméter legalább 3xosan emelkedett, vagy az emelkedés MELLÉ képalkotó pozitivitása kell.


Ha úgy érzed nem tett meg mindent az orvosod vagy orvosaid, ahhoz, hogy diagnosztizáljanak, akkor menj másikhoz, de ez a laborosdi csak kidobott pénz, arról nem is beszélve, hogy még a házi orvos még talán, de a többi szakma képviselői csak úgy mert szépen kéred, nem küldenek vérvételre, ha nem indokolt. A "nil nocere" elve azért még mindig él.

2020. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. Reméltem, hogy valamely hormon alulműködése, túlműködése kiderülhet, ami megoldja a problémát. Olvastam én már olyat is, hogy pl. valakinek rejtett lisztérzékenysége volt, ami ilyen alvászavarokban, általános kimerültségben nyilvánult meg, az orvos által kérhető teljes vérképből nem derült ki semmi csak ilyen vizsgálatok alkalmával.
2020. jan. 19. 16:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent az alvás zavar, állandó kimerültség a mindennapokban?
2020. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Napközben minden percben kibírhatatlan álmosságot, alváskésztetést.
2020. jan. 19. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!