A tudósok miért arra törekednek, hogy minèl inkàbb meghosszabbítsàk az emberéletet? Miért nem inkàbb arra, hogy a megélt èvek minőségiek legyenek (ne betegeskedjen sokat az ember fiatalon és középkorúkènt)?
Hülye vagy fiam!
A fiatal éveid minőségéről -többnyire- magad is tehetsz.
Az öregkori betegségekről viszont nem!
Jaj,dehogynem tehetünk az idős kori betegségeink nagy részéről! Nagyon nem mindegy,hogy fiatal korunkban mit eszünk, sportolunk-e, csinálunk-e olyat amiről tudjuk,hogy ártalmas. A szervezet egy ideig kompenzál, de nem a végtelenségig.
Egyébként a kérdésre visszatérve úgy gondolom,hogy azért törekednek erre,mert nem könnyű elveszíteni egy beteget. És valamilyen szinten (még akkor is ha mindenki tudja,hogy az élet véges) bizonyos fokú kudarcként éli meg az orvos.
Először is, ha valaki beteg, akkor sok esetben ez jó a cégeknek, mert sok gyógyszert lehet eladni. Az, hogy utána idősként ez milyen problémákat okoz, az nem érdekel senkit és már akkor nem is lehet ezt visszavezetni erre, meg már tenni sem tudsz érte.
Az más kérdés, hogy ez csak meghosszabbítja az életet vagy javít is a minőségen, de kérdés mit értünk ezalatt, ha már a fájdalma elmúlik vagy enyhül, az is egy eredmény.
Na meg ez a tudósok és kutatók egyfajta kíváncsisága, az emberek amibe lehet, mindenbe bele akarnak avatkozni.
Egyszer egy kevésbé ismert műsorvezető jól megfogalmazta:
"Az egészséges emberekben nincsen pénz.
Sem a halottakban.
Abban van a pénz, aki a két állapot között tengődik."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!