Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Cukorterheléssel egybekötött...

Cukorterheléssel egybekötött vérvételhez be kell jelentkezni telefonon, vagy elég a beutallóval odamenni reggel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bejelentkezni. Reggel éhgyomorral odamész, leveszik az első adag vért. Aztán vagy adnak valami cukros löttyöt és azt meg kell innod, majd viszamenned kb. 1 óra múlva. Vagy meg kell ened 1zsemlét 2 dl tejjel és úgy visszamenni. Nekem az utóbbi volt, állítólag a cukros lötty nagyon gáz.
2010. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát ja jobb örülnék egy ingyen reggelinek tejjel meg zsömivel:)
2010. júl. 18. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam (terhesen), akkor csak a cukros lötty volt. Levették az első adag vért cukros löttyel, aztán egy órával később még egy vérvétel, majd utána még egy órával megint egy vérvétel. Ilyet még nem is hallottam, hogy zsömi meg tej. De jó egyeseknek!
2010. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: tényleg szörnyű a cukros lötty, én majdnem kidobtam utána a taccsot. Édesanyám tartotta bennem a lelket, mondta, ha kimegy, akkor meg kell ismételni és elvitt sétálni is, mondván, hogy az utcán úgysem rókázom. :D
2010. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hol csinálják. Oroszlányon pl. be kell jelentkezni.
2010. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem volt ingyen reggeli :-) le kellett menni a büfébe és megvenni magamnak :-)))

Bp. XIX. ker. sztk.

2010. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pontos menete:

Először éhgyomorra bemész, akkor az ujjadból vesznek vért, hogy egyáltalán megihatod-e a cukros löttyöt, ami valójában 125 mg glükóz, vízben oldva.

Ha jó a cukrod, leveszik az első adag vért a vénából is, mert ez lesz az első eredmény.

Utána megiszod a löttyöt, olyan az íze, mintha 1 kg porcukrot innál meg egy pohár vízben.

Utána 10 perc múlvavesznek vért, utána 40 perc és végül 120 perc.

A lényeg, hogy az utolsó eredmény majdnem annyi, vagy annyi legyen, mint az első, mert akkor 100 %.osan működik a hasnyálmirigyed.

2010. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!